ASKI DEĞİL, İNCELEME
19 Eylül 2017 15:55
AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar, Cazibe Merkezleri Programının Başbakan Yardımcılığı koordinatörlüğünde teknik incelemelerle devam ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda yapılan kabine değişikliğinin ardından Cazibe Merkezleri Programının başbakan yardımcılığına bağlandığını dile getiren Ömer Serdar, incelemelerin ardından programının hayata geçirileceğini ve kentin teşviklerden azami ölçüde yararlanacağını kaydetti.

Ömer Serdar, Elazığ'ın da içinde bulunduğu Cazibe Merkezleri Programının şehrin ve bölgenin gelişimi, yatırımların hızlandırılması ve arttırılması için çok ciddi teşvik ve destek programları sunduğunu ifade etti.

ÇOK CİDDİ DESTEKLER SUNULACAK

Yapılan program ile yatırımların hızlandırılması ve arttırılması için çok ciddi teşvik ve destek programları sunulacağını anlatan Serdar şunları söyledi: “Serdar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından 2017 yılının Ocak ayında kamuoyuna duyurulan ve Elazığ'ın da içinde bulunduğu Cazibe Merkezleri Programı ilimizin ve bölgemizin gelişmesi, yatırımların hızlandırılması ve arttırılması için çok ciddi teşvik ve destek programları sunmaktadır. Koordinasyonu Kalkınma Bakanlığı tarafından sağlanan Cazibe Merkezleri Programı, geçtiğimiz aylarda yapılan kabine revizyonunun ardından başbakan yardımcılığına bağlanmıştır. Cazibe merkezleri programıyla alakalı olarak Başbakan yardımcılığı koordinatörlüğünde teknik incelemeler devam etmektedir. Cazibe Merkezleri Programı konusunda herhangi bir aksama ya da askıya alınma durumu söz konusu değildir. Gerekli incelemeler bittikten sonra ilimiz için büyük bir fırsat olan Cazibe Merkezleri Programı hayata geçirilecek ve ilimiz bu teşviklerden azami ölçüde yararlanacaktır."

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.