İl Özel İdare haftanın takımı
01 Kasım 2017 18:11
basketfaul.com Elazığ’dan övgü dolu sözlerle bahsetti…

Basketbolun saygın web sitesi basketfaul.com Elazığ’dan övgü dolu sözlerle bahsederek, haftanın takımı olarak Elazığ İl Özel İdarespor’u seçtiler.

Basketfaul.com’dan yer alan açıklamalar şöyle;

“Elazığ halkından olanlara “Gakgoş” denir. Bir nevi kardeş demektir gakgoş. Mert, namuslu, sözünde duran, geleneklerine bağlı anlamı taşır gakgoş. “Elazığlı” anlamından daha da ötedir yani gakgoş. Son yıllarda Elazığlılar sportif alanda daha çok kullanır oldular Gakgoş ve Gakgoşlar ismini.

Atatürk şehre geldiğinde, şehrin bonkör ve misafirperverliğini de simgeler şekilde “Azık (yiyecek, içecek, nevale) Şehri” anlamına gelen El-Azık ismini layık görmüştür. Zamanla söyleyiş kolaylığı nedeniyle Elazığ ismini almıştır.

İşte o şehrin kadın basketbol takımı, Doğu Anadolu’nun tek lig takımı Elazığ İl Özel İdare sezona sorunlarla başlasa da, müthiş bir maç çıkararak TKBL favorisi Mersin Basketbol’u deplasmanda 53-56 mağlup etmeyi başardı. Kuşkusuz haftanın takımı.

MBK sadece Kaptan Aslı Sevinç  ve Chanita Jordan ile direnmeye çalışsa da, Elazığ İl Özel İdare sezon öncesi takviye olarak alınan Maryam Gültekin’in muhteşem performansı, takım yardımlaşması ve iyi savunma ile çok önemli bir galibiyet aldı.

 

Site haftanın takımı olarak Elazığ İl Özel İdarespor’u, haftanın koçu olarak Berat Gök’ü ve haftanın sporcusu olarak ise Elazığ ekibinden Maria Maryam Gültekin’i belirledi.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.