“Elazığspor’a inandığım için kabul ettim…”
08 Kasım 2017 23:24
Dün havaalanında ayağının tozuyla açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Hüseyin Kalpar Bordo-Beyazlı Taraftarların desteğiyle başarıyı yakalayacaklarını söyledi…

Elazığspor’un anlaşmaya vardığı Teknik Direktör Hüseyin Kalpar Elazığ’a geldi. Elazığ Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Kalpar, Elazığ’a geldiği için çok mutlu olduğu kaydetti.
Elazığ’a yabancı olmadığını ifade eden Teknik Direktör Hüseyin Kalpar, “Elazığspor’u tercih etmemdeki neden başarıyı hep beraber yakalarız diye düşünmem. Oyuncularıma, takımıma, Elazığspor yönetimine ve halkına inandığım için şu anda burada olduğumu söylemek isterim. Birlik ve beraberlik içerisinde başarı nasıl yakalanabilir bunun gayreti içinde olacağız. Bu inanç doğrultusunda burayı tercih ettim çok mutlu ve sevinçliyim. Şuanda bize oyuncularla tanışıp antrenmana başlamak düşüyor” ifadelerini kullandı.

Samsunspor’un teklifini neden kabul etmedi?
Samsunspor’dan gelen teklifi dinlenmek istediği için reddeden Kalpar, “Benim Samsun’da çok ayrı bir sevgi ve saygım var. Orada şampiyonluk yaşadık. Ben sadece yorgun olduğumu ve izin istediğimi söylemiştim. Başka bir takımda teklif sunduğunda onlara da aynı şeyi söylemiştim. Artık dinlendim ve yorgunluğumu attım diye düşünüyorum. Elazığspor’un teklifini başarı yakalayacağımızı düşünerek kabullendiğimi ve mutlu olduğumu belli etmek istiyorum” dedi.

Taraftarlara mesaj…
Kalpar, Bordo-Beyazlı taraftarlara ise şu mesajı gönderdi;
“Elazığspor taraftarı Elazığspor’u çok seven ve başarılı olmasını isteyen bir taraftar topluluğu. Uzun yıllar futbola yatkınlığı olan bir Elazığ halkı var. Çünkü ben top oynadığım dönemlerde Elazığ’dan çok önemli futbolcular çıkmıştı. Gaziantep’te oynarken Elazığlı takım arkadaşım vardı Alaattin diye çok iyiydi. Burası futbolla iç içe ve futbolu doya doya yaşayan bir şehir. Bizde taraftarlarımızdan bize destek olarak bize güzel şeyler yaşatmalarını istiyoruz. Desteğe layık olmak içinde elimizden geleni yapacağız.”

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.