Duran, CHP İl Başkanlığına Aday
03 Ocak 2018 18:05
Av. Coşkun Çağlar Duran, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Av. Coşkun Çağlar Duran, yaptığı açıklamada, 6 Ocak 2018 tarihinde yapılacak CHP Elazığ İl Başkanlığı kongresinde başkanlığa aday olduğunu söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’ni Elazığ’da yükseltip yüceltmek için yola çıktıklarını ifade eden Duran: “Önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde iktidar olabilmek için, Cumhuriyeti kuran parti olarak cumhuriyeti kurtaracak bir parti olmak zorundayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına bu mücadeleyi borçluyuz. Şimdi genç, dinamik ve mücadeleci kadrolarla çalışma zamanıdır. Bize yüklenilen muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getirip, ele ele verip Cumhuriyet Halk Partisi’ni Elazığ’da yeniden ayağa kaldırma zamanıdır. Şimdi parti içi hesaplar zamanı değil, partilileri bir araya getirip parti içinde birlik ve beraberliği kurma zamanıdır. Bu sebeple iktidar olma hedefi ile çalışacak il yönetimleri oluşturulmalıdır. Elazığ’da sorgulayan, eleştiren, korkmayan, çekinmeyen daha aktif bir muhalefet olmamız gerekmektedir İşte biz bu anlayışla yola çıkıyoruz” dedi.

Başkan seçilmesi halinde her kesime kucak açarak hareket edeceklerini ifade eden Duran, şöyle devam etti: “Bu bilinç ve bu arzu ile 6 Ocak tarihinde yapılacak il kongresinde Elazığ İl Başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum. Kongreler sürecinin partimize yakışır olgunluk ve nezaket içerisinde gerçekleşmesini temenni ediyorum. Bütün partililerle el ele, omuz omuza Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında buluşmak üzere.”

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.