“Gelişmeleri kaygıyla izliyoruz”
03 Ocak 2018 18:24
Erbakan Vakfı Elazığ Şubesi, ABD ve İsrail’in İran üzerindeki kötü amaçlı hesapların boşa çıkacağına inandıklarını açıkladı.

Erbakan Vakfı Elazığ Şubesi'nden yapılan açıklamada, Amerika ve İsrail’in Büyük Ortadoğu proje dahilinde İran’ı kaosa ve belirsizliğe sürüklemeye çalıştığı bildirildi.

Vakıftan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun İran’da meydana gelen protesto gösterilerine destek vermesinin dikkat çekici olduğu vurgulandı.

Açıklamada, ABD ve İsrail’in tüm bölgeyi kontrol ve ipotek altına alabilme girişimlerinin son dönemlerde iyice hız kazandığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “İran’da dış güçlerin etkisiyle ortaya çıkan son gelişmeleri büyük bir kaygıyla izlediğimizi ifade etmek isteriz. Dost ve kardeş İran’ın bu zorluğun üstesinden gelebilecek güç ve iradeye sahip olduğunu ve 2009’da olduğu gibi, bugün de ABD ve İsrail’in İran üzerindeki kötü amaçlı hesaplarını boşa çıkaracağına ve huzur ve istikrarın aynen devam edeceğine olan inancımızı ifade etmek isteriz. Erbakan Hocamızın öncülüğünde kurulan D-8 Teşkilatının önemli üyelerinden biri olan İran’ın, derdest edilmeye çalışıldığı bu vekalet savaşından her zaman olduğu gibi dirayetli duruşuyla en kısa zamanda selamete çıkacağını ve D-8’e önemli katkılar yapmaya devam edeceğine dair güçlü bir inanca sahibiz.”

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.