Spor Gündemi...
03 Ocak 2018 18:33
Spor Gündemi...
 Amatör Futbolcuların İkinci Transfer Dönemi başladı
2017-2018 Sezonu Amatör Futbol liglerinde ikinci transfer sezonu açıldı. Bölgesel Amatör Lig, Amatör Süper Lig ve Birinci Amatör Küme’de şampiyonluk iddiası bulunan veya düşme potasında yer alan takımlarda, 2 Ocak- 16 Şubat tarihleri arasında hareketlilik bekleniyor.
Öte yandan 2. Amatör Küme takımları için 3 Şubat Cumartesi günü başlayacak transfer döneminde de yoğunluk öngörülüyor.
Yoğun kış şartları sebebiyle müsabaka ertelemesi ve fikstüre ara verilmesi nedeniyle yeniden belirlenen tarihlerde oynanacak müsabakalarda, 2. transfer döneminde transfer yapan futbolcuların oynatılıp oynatılmaması Futbol Müsabaka Talimatı hükümlerine göre olacağından kulüplerin bu hususa önemle dikkat etmesi gerekecek. Bu süreçte takımlar transfer edecekleri isimlere resmi olarak imza attırabilecek. Futbolcunun amatör statüsünde transferi, Türkiye Futbol Federasyonu’nca her sezon için tarihleri tespit edilen transfer ve tescil dönemlerinden birinde mümkün olduğu, futbolcuların aynı sezon içerisinde, transfer ve vize işlemleri de dahil olmak üzere , en fazla iki kulübe tescil edilebilecekleri bildirildi.İkinci transfer işlemleri yapılırken; amatöre dönüş, transfer, vize ve filiz lisans işlemlerinin, bir işlem olarak kabul edileceği,  2017 – 2018 sezonunda kendi kulübünde vizesini yaptıran veya transfer yapan bir futbolcu vizesini yaptırdığı kulüpte veya transfer yaptığı kulüpte esame listesine yazılmış da olsa, oyuna girmiş de olsa ikinci transferini yapma hakkının olduğu kaydedildi. Ayrıca bu transferde tek şartın da, ister 18 yaş altı olsun, ister 18 yaş üstü olsun kulüp muvafakatının alınması olduğu bildirildi. Transfer işlemlerinde lisans evrakları TFF Bölge Müdürlüklerine ASKF'ler kanalıyla ulaştırılacak.
 
 
 
Okullar Arası Basketbol Gençler (A) İl Birinciliği Müsabakaları Sona Erdi
Basketbol Gençler (A) İl Birinciliği müsabakaları sona erdi. Yakup Kılıç Spor Salonu'nda 10 gün süren müsabakaların ardından derece elde eden takımlar belli oldu. Erkeklerde Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi birinci olurken, Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi ikinciliği, Özel Final Okulları üçüncülüğü, Merkez Anadolu Lisesi de dördüncülüğü elde etti. Kızlarda ise Kaya Karakaya Spor Lisesi birinci, Özel Bilgem Okulları ise ikinci oldu.
Müsabakalar sonrası yapılan ödül töreninde erkeklerde ve kızlarda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Akif Sıtkı Esen, Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Makinist, okul müdürleri ve tertip komitesi üyeleri tarafından verildi.
Dereceye Giren Okullar(Erkek):
1.Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi
2.Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi
3.Özel Final Okulları
4.Merkez Anadolu Lisesi
Dereceye Giren Okullar(Kızlar):
1.Kaya Karakaya Spor Lisesi
2.Özel Bilgem Okulları
 
 
 
Rüstempaşa’da transfer harekatı sürüyor
1.Amatör Küme Futbol Ligi B Grubu’nda namağlup yoluna devam eden ve hedefi BAL ligi olarak belirleyen Hamit Erulaş Başkanlığı’ndaki Rüstempaşaspor’da transfer harekâtı tüm hızıyla sürüyor…
2 Ocak’ta başlayan 2.Transfer Sezonu’nda ilk olarak Grup Merkez Hankendispor’dan Mehmet Temin’ikadorusuna katan Rüstempaşaspor son olarak ise Yusuf Kökel ve Muhammet Ayhan Bakıl’ı transfer etti. Transferleri başkan Hamit Erulaş sosyal medya hesabından duyurdu.
Öte yandan Elazığ 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nin bir diğer iddialı ekibi Kovancılarspor Forvet Ersen Kantarcıoğlu ile anlaşmaya vardı.
 
 
 
 
Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.