Elazığspor’un borcu ne kadar kaldı?
01 Şubat 2018 14:34
Dün gerçekleştirilen imza töreni sonrası açıklamalarda bulunan 2.Başkan ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik şuan kadroda bulunan futbolcular hariç eski futbolculara olan borcun 6-7 milyon civarında olduğunu kaydetti…
 Kulüp Tesisleri’nde  gerçekleştirilen imza töreni sonrası açıklamalarda bulunan Elazığspor 2.Başkanı ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik transfer tahtası açık olmadan büyük bir risk alarak transferler yaptıklarını belirterek risk olmadan başarının gelmeyeceğini söyledi…
Şuanki mevcut futbolcular hariç eski futbolculara olan borcun 6-7 Milyon TL civarında olduğunu Mayıs Ayı’nda yapacakları Mali Kongrede harcamaları net olarak açıklayacaklarını anlatan Çelik  2017 Mayıs Ayında 39 Milyonluk borcu bu yıl yarıya indirdiklerini belirtti.
2.Başkan Karahan Çelik’in açıklamaları şöyle;
*Risk alarak transferler yaptık…
“Sezonun ilk yarısı bitmeden transfer tahtamız ne durumda, ne kadar borcumuz var bunları ortaya koymuştuk. Yaklaşık 1 milyon 700 TL gibi bir borç söz konusuydu. Bildiğimiz borçlardı. Bir şekilde tahta açık olmasa bile transfer yapmaya başlamıştık. Tam tersi senaryoyu düşünecek olursak, dün akşam 5, 6 saatlerinde tahta açıldı. O saatten sonra kimi transfer edeceksiniz. Bir şekilde o transferleri yapmak lazımdı, sözleşme imzalamak lazımdı. Bu bizim için riskti ama risk almadan başarı gelmiyor. Tahta açık olmamasına rağmen futbolcularla ön protokol imzaladık. Tahta tam açılacak derken 1 milyon 700 TL’lik rakamı son gün ödemeye başladık. Bu kaynağı tedarik ettik. Çok yoğun çabalarımız vardı o kaynağı bulabilmek için. Son gün, var olduğunu bildiğimiz bir borç ama yapılandırılmıştı. Futbolcu çok ciddi bir şekilde olumsuz cevaplar verdi. Tahtanın açılması biraz çıkmaza girdi. Çok ciddi çabalar sarf ettik. Avukat bize yardımcı oldu, bizim için çabaladı. Sonuçta akşam saatlerinde transfer tahtamızı açmış olduk.
*39 Milyonluk borç yarıya indi…
“Net bir rakam vermek doğru olmaz. Çünkü bunlar için ayrı bir çalışma yapılması gerekiyor. Biz devraldığımızda 100 milyonu geçen, bugünkü kurla 110 milyonun üzerindeydi borç. Şu anda eski futbolculara olan borcumuz yaklaşık 6-7 milyon lira civarındadır. Bugün oynayan futbolcularımızı dahil etmeden konuşuyorum, futbolcu ailesine olan borcumuz 6, 7 milyon civarında. Son iki yılda bizim dönemimizde yapılan harcamaları mayıs ayında mali kongrede çok net açıklayacağız. Futbolculara ne kadar harcandı? Hem genel kurulumuza hem kamuoyumuza kalem kalem bilgisini vereceğiz. Bunları net şekilde kamuoyuna açıklayacağız. 2017 Mayıs ayında 39 milyon TL gibi bir borcumuz vardı. Borcun tamamı 6, 7 milyona düştü gibi anlaşılmasın. Azaldı ama borç var. Eski başkana olan borçla ilgili tam net bilgi veremiyorum. Ona da bir miktar borcumuz var. 39 milyonluk 1 yıl önceki borç yarıya düştü. Hem sezonun bitmesiyle, sezon maliyetlerinin tamamlanmasıyla en net tablo Mayıs ayında çıkacaktır.”
Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.