Sultanbeyli hazırlıkları sürüyor
08 Şubat 2018 22:11
Teknik Direktör Alattin Tutaş Cumartesi günü Sultanbeyli ile play-off adına çok önemli ve zor maça çıkacaklarını ancak Belediyespor olarak zoru sevdiklerini söyledi…
 TFF 3.Lig 3. Grubun 21. Haftası’nda deplasmanda 10 Şubat Cumartesi günü Sultanbeyli Belediyespor’la play-off adına 6 puanlık bir maça çıkacak Temsilcimiz Elaziz Belediyespor’da tüm hesaplar galibiyet üzerine yapılıyor. Kırmızı-Lacivertliler teknik heyetin hazırladığı haftalık antrenman programı doğrultusunda günü tek çalışma yaparak tamamladı.
Dün saat 13:00’te Elazığ Belediyespor Tesisleri’nde yapılan antrenmanda Kırmızı-Lacivertliler duran top organizasyonu çalıştılar. 
Teknik Direktör Alaattin Tutaş ile yardımcı antrenörler gözetiminde yapılan idmana tüm futbolcular katıldılar. Elaziz Belediyespor bugün yapacağı tek çalışma ile Sultanbeyli Belediyespor Maçı hazırlıklarını tamamlayıp maçın oynanacağı şehir olan İstanbul’a hareket edecek.
Bu zorlu karşılaşma ile ilgili olarak spor servisimize açıklamalarda bulunan Elaziz Belediyespor Teknik Direktörü Alaattin Tutaş geçen hafta evlerinde 3 puanı kaçırarak play-off yolunda büyük bir avantaj kaybettiklerini belirterek Cumartesi günü sahaya galibiyet için çıkacaklarını söyledi.
Sultanbeyli Maçı’nın çok zor olacağını ancak Belediyespor olarak zor maçları sevdiklerini kaydeden Tutaş açıklamasında şunları söyledi;
“Geçen hafta evimizde Ankara Adilyespor ile 2-2 berabere kalarak play-off yolunda çok önemli bir 3 puan kaybettik. Cumartesi günü deplasmanda Sultanbeyli Belediyespor ile zorlu bir maça çıkacağız. Ancak biz zor maçları seviyoruz. Sahaya 3 puan için çıkacağız. Eksik ve sakat oyuncumuz yok. Tam kadro gideceğiz İstanbul’a.”
Bu sezon deplasmanda gösterdikleri başarıyı iç sahada gösterememelerinin nedenlerini açıklayan başarılı teknik adam Tutaş; “Deplasmanda daha rahat oynuyoruz. Ama iç sahada gereksiz bir panik yaparak, erken gol atma ve kazanma arzusuyla bireysel hatalar yapıyoruz. Bunun önüne geçme adına çalışmalarımızı yapıyoruz. İnşallah Çarşamba günü evimizde oynayacağımız Uşak Maçı’yla iç saha galibiyetlerine başlayacağımıza inanıyorum. Ama şuan önümüzde zorlu bir Sultanbeyli Maçı var. Play-Off yolunda çok öenmli bir maç. Bu maçı kazanıp ilk 5’e girmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.