TEHLİKELİ KAVŞAK
07 Mart 2018 16:09
Elazığ’da Molla Bahri Caddesi üzerinde bulunan, Mustafa Temizer Parkı’nın üstündeki kavşakta trafik ışığı olmadığı için araçlar ve yayalar her an tehlike ile karşı karşıya kalıyor.

Elazığ’da Ulukent, Harput, Doğukent ve Sanayi Mahallelerine ulaşımı sağlayan yolların kesiştiği kavşakta sinyalizasyon sistemi olmadığı için trafik düzensizliği yaşanıyor. Kontrolsüz kavşakta, araç sürücüleri ve yayalar kaza tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

Yoğun trafiğin yaşandığı kavşakta yayalar araçların arasından koşarak geçmeye çalışırken, sürücüler de geçiş ve dönüşler sırasında keşmekeşin ortasında kalıyor. 

Şehrin dört bir yanından gelen araçlar kavşağa geldiklerinde her an kazayla karşı karşıya kalıyorlar.

4 yolun kesiştiği noktada sinyalizasyon olmadığı için geçici çözüm olarak kasisler yerleştirildi. Ancak kasisler de araçların hızını düşürmeye yeterli olmuyor. Adeta trafik çilesinin yaşandığı kavşakta hem şoförler hem de yayalar büyük zorluklar yaşıyor.

 Vatandaşlar ve sürücüler kavşakta yaşanan trafik çilesinin biran önce çözümlenmesini istiyor. Kavşakta birçok hasarlı kazanın yaşandığını ancak her an ölümlü bir kazanın da yaşanabileceğini belirten vatandaşlar, bu acının yaşanmaması için kavşakta trafik ışıklarının bir an önce takılarak karmaşa ve tehlikenin önlenmesini istediler.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.