“Elazığ üreten, ihracat yapan bir şehir”
07 Mart 2018 16:42
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Asilhan Arslan, Elazığ’ın, üreten, imal eden, ihracat yapan bir şehir olduğunu belirterek, “Teknik liselerdeki gençleri teşvik edici özendirici işler yapmalıyız.” dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ( ETSO) seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Başkan Adayı Asilhan Arslan, Küçük Sanayi Sitesinde ziyaretlerde bulundu.

1 Nisan’da yapılacak olan Elazığ TSO Başkanlık seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Asilhan Arslan Elazığ Küçük Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti. 

Sanayi esnafının en önemli sorununun kalifiye eleman sıkıntısı olduğunu belirten Arslan, "Eleman olmazsa üretim olmaz. Eleman yetersizliğinin boyutu ortaya koyarak eleman temini konusunda ilgili kurumlarla işbirliği içinde çalışma yapacağız, işverenlerin talepleri doğrultusunda çözüm bulmanın yollarının aramalıyız." dedi.

Ara eleman sıkıntısının sadece Elazığ'ın sıkıntısı olmadığını da kaydeden Arslan, "Teknik liselerdeki gençleri teşvik edici özendirici işler yapmalıyız." diye konuştu.

Elazığ’ın, üreten, imal eden, ihracat yapan bir şehir olduğunu belirten Arslan; “Her yerde olduğu gibi bugün de samimi ve sevgi gösterisi arasında bir çalışma yapıyoruz. İnşallah bir takım ruhu içerisinde birlikte hizmet edeceğiz. Kurumlar arası iş birliği çerçevesinde Elazığ’ımıza hizmet etmeye gayret göstereceğiz. İlimizde ortak aklın birlikte yürütülmesi için esnafımız, tüccarımız ve sanayicimiz ile sürekli iç içe olacağız. Bu kapsamda Sanayi Sitesi Esnafımız ile bir araya geldik. Burada bütün esnaflarımızı hassasiyet ile dinledik. Sanayi esnafının beklentilerine seçimlerden hemen sonra yanıt vereceğiz” dedi.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.