“Kudüs, İslam sancağı altında sulha erebilir”
08 Mart 2018 14:26
Filistin halkına destek vermek amacıyla Kudüs’e giden Elazığlı İşadamı Nihat Demirbağ, “Tüm dünya artık anlamalıdır ki Kudüs, ancak ve ancak hoşgörü dini İslam sancağı altında sulha erebilir.” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu üyesi bir grup iş adamı, haksız yasak ve sınırlamalara tepki göstermek ve Filistinli Müslümanlara destek vermek amacıyla Kudüs’e ziyarette bulundu.

MÜSİAD Elazığ Şubesini temsilen programa katılan Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, program dönüşünde açıklamalarda bulundu.

Demirbağ, Kudüs’ün barındırdığı dini değerlerle üç din için ortak kutsal öneme sahip olduğunu belirterek, “Tarihin her döneminde olduğu gibi günümüzde de tüm dünyanın ilgi odağında. Amerika’nın bütün desteklerini arkasına alan İsrail terör devletinin baskısı başta olmak üzere birçok meşru sayılması imkânsız yapının da hedefindedir. Bilinmelidir ki Kudüs’ü ve Aksa’yı günümüzün hak dinine inanmış biz Müslümanların himayesinden çıkarmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Dünya’daki emperyalist ve siyonist devletlerin, yapıların tamamı birleşse de inanan ve adanmış gönüller, ümmetin göz bebeği o kutsal yöreyi hep kollayacak, bölgenin selameti adına gereken her şeyi yapacaktır. Tüm dünya artık anlamalıdır ki Kudüs, ancak ve ancak hoşgörü dini İslam sancağı altında sulha erebilir. Filistin halkı sağlam ve güvenilir son sancak olarak Türkiye’mizi görmekte. Bundan dolayı Kudüs’e gitmek, o manevi havayı solumak ve Filistinli kardeşlerimize varlığımızı hissettirmek bilhassa önemlidir. Her zaman, Filistinli mazlum kardeşlerimizin maddi manevi yanında olacağız. Programımızın mesajı ve manası da budur. MÜSİAD Genel Merkezine ve bizleri Kudüs ile buluşturan turizm şirketine, ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.