Elazığ Kitap Günleri Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından toplumda okuma alışkanlığını artırmak ve kitapseverlerin daha ekonomik olarak kitap alabilmelerine olanak sağlayabilmek amacıyla Elazığ Belediyesi ve Batı Kitap Kırtasiye iş birliğiyle hayata geçirilen “Elazığ Kitap Günlerinin açılışı yapıldı.

Elazığ Kitap Günleri Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından toplumda okuma alışkanlığını artırmak ve kitapseverlerin daha ekonomik olarak kitap alabilmelerine olanak sağlayabilmek amacıyla Elazığ Belediyesi ve Batı Kitap Kırtasiye iş birliğiyle hayata geçirilen “Elazığ Kitap Günleri”nin açılışı yapıldı.

“Elazığ Kitap Günleri”nin açılışı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ak Parti Elazığ Milletvekili Av. Şuay Alpay ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ile çok sayıda öğrenciyle, kitapseverlerin katılımıyla İller Bankası karşısında açıldı.

Açılışta minik öğrenciler Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a yoğun bir ilgi gösterdikleri dikkatlerden kaçmazken, Başkan Mücahit Yanılmaz’ın da minik öğrencilerle yakından ilgilenip onlarla sohbet ettiği görüldü.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “En iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ve insanların hayatın her safhasında kitap okuma alışkanlığına ihtiyaç duyduğunu” ifade ederek, bu kapsamda Batı Kitap Kırtasiye Market iş birliğiyle hayata geçirmiş oldukları kampanya kapsamında açılışını yaptıkları Elazığ Kitap Günleri’nde, normalde 25-30 liradan satılan birçok kitap da dâhil olmak üzere, tüm kitapların 1 ve 2 liradan satışa sunulacağını söyledi.

Başkan Mücahit Yanılmaz açılışta yaptığı değerlendirmede sözlerine şöyle devam etti:

“İlk ayeti oku olan bir dinin mensupları olarak, okumanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Ancak bir olay ne kadar önemli olursa olsun, onu kolay hale de getirmek lazım. Bu açıdan Batı Kitap Kırtasiyenin sahiplerine çok teşekkür ediyorum,  çünkü burada tüm kitapları 2 liradan kitapseverlere sundular. Özellikle öğrencilerimiz bu sayede yaz tatilleri boyunca okumanın keyfini bu sayede yaşamış olacaklar. Elazığ Kitap Günleri’nin hayırlı olmasını diliyor, Batı Kitap Kırtasiye yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyor ve Elazığ’da ki diğer kitap ve kırtasiye satışı yapanlarında bu kampanya da yer alacaklarını inanıyorum.” Dedi.

Başkan Mücahit Yanılmaz’ın ardından bir değerlendirme yapan Batı Kitap Kırtasiye Market sahiplerinden Hanifi Batı, daha önce olduğu gibi bu yılda benzeri bir çalışmaya imza attıklarını ve herkesin okuması için de tüm kitapları 2 liradan satışa sunduklarını kaydetti.

1,5 yıl içerisinde 340 bin kitap satışı yaparak bu alanda Türkiye de bir rekor kırdıklarını ve Türkiye’nin hiçbir yerinde 2 liraya kitap satılmadığını ifade eden Hanifi Batı, katkı ve desteklerinden dolayı da Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, ciddi destek ve gayretlerini, çabalarını gördüklerini belirtti.

Konuşmaların ardından ise Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından öğrencilere çeşitli kitaplar dağıtıldı. Başkan Mücahit Yanılmaz; öğrencilere hangi kitapları istersiniz diye sorması üzerine de birçok minik öğrencinin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hayatıyla ilgili kitaplar istediği görüldü.

Daha sonra kitapları inceleyen ve 20 kitap alan Başkan Mücahit Yanılmaz’ın, buradan ayrılırken de kasa da sıraya girdiği ve 20 kitabın ücretini vererek ayrıldığı görüldü.

Sabah saat 09.00’dan itibaren hizmet vermeye başlayacak olan Elazığ Kitap Günleri stantları akşam saat 22.00’ye kadar açık olacak.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER