Seval güven tazeledi

Yeni sezonda da ilimizi Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek Hankendispor’da Perşembe günü yapılan genel kurulda Arif Seval yeniden başkanlığa seçildi…

Seval güven tazeledi

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’de ligi 17 puanla 11. sırada bitiren temsilcimizHankendispor’dagenel kurul Perşembe günü gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen genel kurulda Arif Seval yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Öte yandan ekip, isim değişikliğine giderek Hankendispor ismini aldı.
Genel kurulda Hankendispor’un bütçesi ibra edildi. Yönetim kurulu başkanı Arif Seval tarafından genel kurul üyelerine, değişen tüzük maddelerinin eski ve yeni hali okundu. Değişen maddelere göre Grup Merkez Hasar Hankendispor Derneği adının Hankendispor olarak değiştirilmesi için oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada 33 üyenin tamamı isim değişikliğini kabul etti ve kulüp Hankendispor ismini aldı.Daha sonra seçime gidildi. Seçim tek liste ile gerçekleştirildi. Arif Seval başkanlığındaki liste üyelerin tamamının oyunu aldı. Oluşturulan Hankendispor Kulübü Derneği’nin yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri şöyle oluştu;
ASİL ÜYELER
Arif Seval Başkan
Hasan Ay
Erhan Aygün
Ecmain Şerbet
A. Bülent Bölükbaşı
Mehmet Duman
YEDEK ÜYELER
Savaş Orhan
Galip Araç
Aziz Murat İncel
Burhan Öcal
Halil Tamer Kürk
Sebahattin Çakılcıoğlu
Cengiz Ersoy

Yeni yönetim kurulu seçiminin ardından konuşan Seval, “Geçen sezon Grup Merkez Hasar Hankendispor adıyla mücadele eden takımımız bu sene Hankendispor adı ile mücadele edecek. Sağlam bir sponsor arayışı içindeyiz ama sponsor bulsak da bulmasak da biz BAL’da mücadele edeceğiz. Sponsor bulursak güçlü bir kadro ile mücadele edeceğiz, bulamazsak altyapı ile sahaya çıkacağız” diye konuştu.
Bu sezon her ne olursa olsun Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılacaklarını dile getiren Hankendispor Kulüp Başkanı Arif Seval, belediye ve valilikten BAL’da mücadele edecek iki ekip için de destek talebinde bulundu. Öte yandan Arif Seval, farklı il takımlarının Spor Toto’dan 100’er Bin TL’lik yardım aldığını ancak bunu Elazığ’ın gerçekleştiremediğini söyledi.
Seval’in açıklamaları şöyle;
“Yeni yönetimimizi oluşturduk. Bu sezonki hedefimiz Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılabilmek. Lirsek, Bunu söyleme sebebim, bazen kamuoyunda lige katılamazlar, bu işi götüremezler dendiğine yönelik kulağımıza geliyor. Her şartlarda bu lige katılacağız ancak sponsor arayışımız devam ediyor. İyi bir sponsor bulabildiğimizde ya da belediye veya valilikten destek sağlandığı takdirde BAL’a daha iddialı bir şeklîde hazırlanacağız. Bu destekler sağlanmaz ve sponsor bulamazsak bile mevcut altyapı oyuncularımız dahi Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılacağız. Zaten teminatımızı yatırdık. Artık küme mi düşeriz, averaj takımı mı oluruz bilemiyorum. Bu da bizim ayıbımız değil, Elazığ’ın ayıbı olur. Dolayısıyla belediye olsun, valilik olsun desteklerini bekliyoruz. Sadece biz değil Rüstempaşaspor Kulübü için de aynı taleplerin hayata geçirilmesinden yanayız. Hem Rüstempaşaspor hem de Hankendispor bu ligde mücadele edecek. Elazığ tarihinde bir ilk. BAL’da ilk kez bir müessese takımı olmayacak. Biri köy diğeri de mahalle takımı. Bu iki ekip de Elazığ’ı temsil edecek. Bu güne kadar bu lige Elazığ’ı temsiliyet noktasında katıldılar. Fakat yeterli başarıyı gösteremediler. Artık mahalle ve köy takımları kendini gösterecek bu ligde. Biz geçtiğimiz sezon ligde kalarak, her türlü imkansızlıklara rağmen ligde kalarak kendimizi ispat etik. Demek ki bize imkan verildiği takdirde daha üst sıraları zorlayacağız. Elazığ’ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hem Rüstempaşaspor’da hem de Hankendispor’da oynayan futbolcuların tamamı Elazığ çocuğu. İki ekip de dışarıdan her hangi bir futbolcu transferi yapmadı. Sadece üniversite öğrencileri ile Elazığlı gençlerden oluşan kadrolar kurduk. Hep söyleniyor. Elazığspor’a futbolcu yetişsin deniyor. Eğer bu gençlerimizin yetişerek Elazığspor Kulübü’ne kazandırılması isteniyorsa, Rüstempaşaspor Kulübü ve Hankendispor Kulübü’ne destekte olsunlar. Gençlerimiz de bu platformda kendilerini göstererek ilimiz futboluna kazandırılsın. Geçtiğimiz sezon biz Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele ederken bir milletvekilimiz çok uğraş verdi. Uğraş verme nedeni de Spor Toto’dan Hankendispor’a destek verilmesi konusuydu. Ancak bir kuruş bile destek sağlanamadı. Buna rağmen Adıyamanspor, Siverekspor gibi ekiplerle küme dahi düşen bir çok takıma Spor Toto tarafından 100’er Bin TL destekler verildiğini duyduk. Teyit etmek için Adıyaman ekibi ile temassa geçtik. Milletvekillerinin kendi illerinin takımları için devreye girerek, Spor Toto tarafından destek sağlandığını öğrendik. Bizim milletvekillerimiz bunu beceremediler. İnşallah seçimlerden sonra yeni seçilecek milletvekillerimiz destek noktasında Rüstempaşaspor ve Hankendispor’a destek olurlar.”
 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER