Bugün 23 Mart 2018 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
bilgi@gunisigigazetesi.net
MUTLU AİLE HUZURLU TOPLUM
28 Ağustos 2017 16:33

MUTLU AİLE HUZURLU TOPLUM

Dünya üzerinde her dilde, her lehçede ve de her dinde tarifi olan kavramlardan biri de şüphesiz mutluluktur.   Birçok edebi metne, şiire, şarkıya ve türküye konu olan mutluluğun ne olduğu sorusu, her zaman ve zeminde farklı cevaplarla karşılık bulsa da aslında sonucu ve cevabı birdir ve aynıdır… Kişide uyandırdığı duygular ve hissiyat yektir. Mutluluğa esas teşkil eden ve insanı bu güzel duyguya kavuşturan kadim müesseslerin başında da aile gelir. Toplumun huzur ve mutluluğu da ailede başlar. Mutlu aileler, mutlu ve huzurlu toplumları ve ülkeleri doğururlar. Tam aksi duygular ise huzursuzluk ve mutsuzluğu…

Teknolojik gelişmeler, bilinçsiz sosyal medya kullanımı, bazı değerlerimizi tahribata uğratmış ve bu olumsuzluk sebebiyle birçok alanda olduğu gibi aile kurumunda da zedelenmeler olmuştur. Şehrin bugüne kadar değinilmemiş, değinilmekten kaçınılmış birçok sorununa cesaretle ve kararlılıkla değen ve çözümler üreten Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sosyal belediyecilik projeleri kapsamında en büyük mutluluk kaynağımız olan ailenin daha da güçlendirilmesi ve ailede oluşan birtakım sorunların giderilmesi amacıyla da önemli bir hizmeti daha hayata geçirmiştir.

Başkan Yanılmaz’ın şehrimizde ilk kez hayata geçirdiği Elâzığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (ADEM) kendi alanında önemli hizmetlere imza atıp şehrimizin mutluluk kaynaklarından biri olmaya devam ediyor. Bu merkezin adını ve yaptıkları çalışmaları duymayanınız yoktur diye düşünüyorum ama ben yine de bir hatırlatmada bulunayım istiyorum. Hem belki duymayanlarınız,  bizleri bilmeyenleriniz vardır diye de tanıtmak istiyorum.

Elâzığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi,  yaklaşık iki yılı aşkın bir süredir hemşerilerimize ücretsiz olarak; aile bireylerinin iletişimlerini geliştirmek amacıyla  “Aile Danışmanlığı”,  kişinin kendisini daha iyi tanıyıp kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla “Bireysel Danışmanlık”, çocukların sağlıklı gelişim süreçlerini desteklemek amacıyla  “Çocuk Danışmanlığı “ ve çiftlerin farkındalığını arttırıp “biz” bilincini açığa çıkartabilmek amacıyla “Evlilik Danışmanlığı” alanlarında ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi,  mutluluk kaynağı diyorum; çünkü modernleşen dünyamızın ilerleyen iletişim teknolojileri hiç şüphesiz ki yakınımızdakilerden uzaklaşmamıza sebep oldu. İnsanlar arasında ciddi bir yalnızlık hissi yaratmaya başladı. Bunun yansıması ise;   kalabalıklar içinde dahi kendini yalnız, mutsuz hisseden insanların belirmeye başlamış olması...  Bu yalnızlık ve mutsuzluk hissinin gittikçe hızlı bir eğilim ve yayılım karakteri göstermeye başlamış olması ise işin en büyük tehdit unsuru haline gelmeye başladı.

ADEM’deki her bir uzman aile danışmanı, danışanlarıyla iyi bir iletişim kurarak, bireylerin sorunlarını çözmelerinde profesyonel ve içten bir destek sağlamakta. Aynı zamanda ailelere yönelik eğitim programları ile çocuklara yönelik eğitici, öğretici programlar düzenlenmekte…

Bununla birlikte şehrimizdeki çeşitli kurum ve kuruluşlara yönelik; aile içi iletişim, olumlu ana-baba tutumları, motivasyon-zaman yönetimi, madde bağımlılığı ile korunma yolları, internet bağımlılığı ile  korunma yolları gibi bir dizi eğitim seminerleri de düzenlenmektedir.

Elâzığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’ın aile kurumunda çeşitli nedenlerle meydana gelen çözülme ve erozyonların önüne geçilebilmesi, günümüzde elimizde kalan en mühim “kalemiz” olan aile kurumunun gelişip güçlenebilmesi ve yarınımız olan çocuklarımızın gelişimlerine olumlu katkıda bulunabilmesi amacıyla kurulan ADEM’den hizmet alanların memnuniyetlerine elhamdülillah ki bizler her gün şahit oluyoruz… Onların gözlerinin içindeki umut dolu bakışların sirayetini yaşıyor mutluluklarına şahit oluyoruz. Buradan bir kez daha bu hizmeti şehrimiz insanı ile buluşturan Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.  “ADEM’e gelin mutlu kalın”

BU YAZIYI PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
31 Ağustos 2010 00:24
4602 kez okundu
21 Mayıs 2009 21:40
3972 kez okundu
12 Şubat 2008 21:16
4298 kez okundu
04 Ekim 2007 22:49
3943 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10830 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32115 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58904 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70750 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018