Belirsizlik Giderilebildi mi?

Elazığspor Kulübü’nün Olağanüstü Genel Turul Toplantısı 18.08.2007 tarihinde yapıldı. Ve Eski Başkan Bahri TURHAN yeniden başkanlığa getirildi.
 
Bundan önceki yazılarımda 7 hafta süreyle elazığspor Kulübü’nde Belirsizlik olduğunu kongre yapılması gerektiğini dile getirmiştim.
Öncelikle belirtelim ki; Bu kongre “sönük” geçti.
 
Eski kongrelerin bazılarında Mülki ve İdari Erkan’dan yetkilileri Kongre salonlarında görebiliyorduk. (Vali, Belediye Başkanı, Rektör, Gençlik ve Spir İl Müdürü, çeşitli resmi dairelerin müdürleri gibi...) Bu kongrede ise mülki ve idari amirleri veya daire müdürlerini kongrede görmeyi bırakınız kutlma telgrafı ya da çiçeklerini dahi göremedik.
 
Bu kongrede ilimizin yetkililerini gözlerimiz kongre salonunda görmek istiyordu.
 
Buna ilaveten Elazığspor’da geçmişte başkanlık yapmış bir kişinin dahi kongreye katılmadığı gibi, bir telgraflarını ya da çiçeklerini de göremedik, üzüldük...
 
Elazığspor yöneticilerinden Mustafa TORAMAN; 22.07.2007 - 18.08.2007 tarihlerini kapsayan 13 aylık yönetimleri döneminin Faaliyet Raporunu, Gelir - Gider Tablosunu, kulübün borçlarının kimlere ve ne miktarda olduğunu belirten listeleri ve tahmini bütçeyi okudu.
Faaliyet raporu, gelir-gider tablosu ve yönetimin faaliyetleri konusunda söz alan eski yöneticilerden Osman DİLEK ve Fikret ERSÖZ; “mevcut yönetimin başarısız olduğu” ana temasını işleyen açıklamalarda bulundular.
 
Bu eski yöneticilerden Osman DİLEK, “bu andan sonra, takımın borç durumu da göz önünde bulundurularak küçülerek büyümesinin hedeflenmesi gerektiğini...” ve “... geçen yılki takımdan birçok sporcunun bu yönetim tarafından satıldığını, kendi yönetimlerini Bahri TURHAN yönetimine 2 (iki) trilyon lira değerindeki sporcuları bonservisleriyle birlikte mevcut yöetime bıraktıklarını, mevcut yönetimin ise bu sporcuları sattığını...” kısacası, mevcut yönetimin başaralı olmadığını söyledi.
 
Söz alan yöneticilerde Fikret ERSÖZ’de özetle “... Elazığspor’u çok sevdiğini, bu nedenle de bazı hatalar da yapmış olabileceğini, mahkemeye dava açarak mevcut yönetimin yetkilerinin elinden alınmasını istediğini ancak yönetimin kongre kararı almış olması nedeniyle davasından vazgeçtiğini, mevcut yönetimin sporcuları sattığını, borçlarının arttığını, 42 imza ile 5 Haziran 2007 tarihinde kulübün olağanüstü kongreye çağrıldığını, yönetimin bu çağrıya uymadığını... Başarısız olduğunu, parkometrelerin Elazığspor için çok önemli olduğunu ve parkometrelerin çok ucuz fiyata 3 yıllğına satılarak Elazığspor’un zarara uğratıldığını...” söyledi.
 
Başkan Bahri TURHAN’da özetle “... Milletvekili genel seçimleri nedeniyle o tarihlerde kongreye götürmek istemediklerini, yaptıkları yeni transferlerin iyi olduğunu teknik direktörün söylediğini, kulüpte temliki olan eski yöneticilerin ne kadar alacakları varsa temliklerini de o miktara düşürmeleri gerektiğini...” belirtti...
 
Neticede mevcut sorunlara ne ölçüde çözüm bulacakları kestirilemeyen eski yönetim bir takım değişikliklerle başka bi listede çıkmadığı için seçilmiş oldu...
YORUM EKLE