Başarının adı Doğa...

Elazığ Özel Doğa Koleji, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 8. sınıflara yönelik düzenlenen Seviye Tespit ve Başarı değerlendirme sınavında tüm derslerde birincilik elde etti.

Başarının adı Doğa...
Elazığ Özel Doğa Koleji, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 8. sınıflara yönelik düzenlenen Seviye Tespit ve Başarı değerlendirme sınavında tüm derslerde birincilik elde etti.

Doğa Koleji, geliştirdiği eğitim, hayata geçirdiği konseptle sadece Türkiye'de değil, dünyada ilgi ve merakla izlenen bir ekol olmaya devam ediyor.

Mutlu çocuklardan oluşan bir öğrenci nesli yetiştirmeyi hedefleyen Doğa Koleji, her geçen gün emin adımlarla başarılarına bir yenisini ekliyor.

Doğa Koleji, 2011-2012 Eğitim-öğretim yılı 1. Dönem Elazığ İl milli Eğitim Müdürlüğü'nün 11 Ocak 2012 tarihinde 8. sınıflara yönelik yaptığı ve 145 okulun katıldığı 'Seviye tespit ve başarı değerlendirme' sınavında bütün derslerde il birincisi oldu.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilgisi ve Teknoloji derslerinde ve okullar düzeyinde il birincisi olarak başarılarını yenileyen doğa Koleji, öğretim ağırlık başarılarının yanında, öğrencileri hayata hazırlayan çok yönlü gelişmeyi hedefleyen çalışmalarını da sürdürüyor.

Kolej, öğrencileri her geçen gün harekete, keşfetmeye, üretmeye teşvik eden alanlar gelişmekte, böylece sanatsal ve sportif becerileri ortaya çıkarıyor.

Doğa Kolejinden Gazetemize Ziyaret
Elazığ Özel Doğa Koleji İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Bilal Polat, Halkla ilişkiler sorumlusu Ayten Kahraman, Rehber Öğretmen Ömer Faruk Öztunç, Öğrenci konseyi başkanı Yağmur Kaygusuz ve konsey üyeleri Özge Gökcen Çelik, Ahmet Akbıyık ve Mertcan Turan gazetemizi ziyaret ettiler.

Ziyarette okulun eğitim sistemi hakkında bilgiler veren Öğrenci konseyi başkanı Yağmur Kaygusuz, okulun eğitim modelinin 'Doğa Konseptli 'olduğunu, yaparak ve yaşayarak öğrenmenin her zaman daha etkili olduğuna inandıklarını söyledi. Doğa kolejinde eğitim almaktan mutluluk duyduklarını belirten Kaygusuz, " Bazı öğrenciler okulun tatil olmasından çok mutlu olur, ama biz aksine üzülüyoruz, çünkü okulda geçirmediğimiz günler bizim için sıkıcı geliyor. Her zaman çok iyi ortamlarda, akıllı tahta ve son teknolojiyle donatılmış bir ortamda eğitim alıyoruz. Okulumuzdan, Anadolu lisemizin son sınıfına kadar herkes haftada 10 ders İngilizce eğitimi alıyor. Bu da yabancı dilimiz için çok büyük temel hazırlıyor. Yine ekoloji sınıfımız var. Geçmişten kalma ekoloji değerlerinin hepsini bir arada topluyoruz. Bu sınıfımız herkes için güzel. Çünkü ortam çok farklı, bu yüzden eğitim alırken çok mutluyuz. En iyi eğitimi Doğa kolejinde aldığımıza inandığımız için buradayız." dedi.

Okulda akademik eğitimin yanında sosyal faaliyetlerde de bulunduklarını anlatan Kaygusuz, şunları kaydetti: "Bazı velilerimizin Doğa'ya öğrenci gönderme konusunda sosyal faaliyetlerin eğitimi engelleme konusunda bazı şüpheleri vardı. Ama biz bu şüpheyi ortadan kaldırdık ve son haberimizi bugün aldık ve dönemimizi mutlu bir şekilde kapatıyoruz. 8. sınıflarımız Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği sınavda il birincisi oldu. Hem okullar bazında, hem Türkçe, matematik, İngilizce ve Fen teknoloji derslerinde il birincisi olduk. Başarı, özel Harput Kolejinden Doğa ailesine geçen, yeni okulumuzda her zaman bir gelenek. Geçmişten günümüze gelen bir gelenek. Bu başarıyı geleceğe de aktaracağımıza inanıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2012, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER