En iyi tez ödülü sahibini buldu 

Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 2016-2017 eğitim öğretim dönemine ait “En İyi Tez Ödül” töreni düzenlendi.

En iyi tez ödülü sahibini buldu 

Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 2016-2017 eğitim öğretim dönemine ait “En İyi Tez Ödül” töreni düzenlendi.
Fen Bilimleri Enstitüsü Toplantı Salonunda düzenlenen ödül törenine, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, Yüksek Öğretim Kurulu’ndan Kutay Erdem, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Soner Özgen, Enstitü öğrencileri ile öğretim üyeleri katıldı.
Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar,  akademiye yetiştirilen bütün elemanların çok değerli olduklarını belirterek, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda kaliteli eleman sayısını tutturmak için Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünün üzerine düşen görevleri yerine getirdiğini söyledi.
Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Soner Özgen ise, 1983 yılında faaliyetlerine başlayan Fen Bilimleri Enstitüsünden bugüne kadar 2 Bin’in üzerinde Yüksek lisans ve 850’nin üzerinde Doktora öğrencisinin mezun olduğunu belirterek, 2. sini düzenledikleri ödül töreni ile amaçlarının küçükte olsa doktora tezi yazan öğrencilerin motivasyonunu artırmak olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından en iyi tez ödülünü 1. olarak kazanan Doktora öğrencisi Türker Tuncer ve Danışman hocası Prof. Dr. Engin Avcı’ya ödülünü Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar takdim ederken, en iyi 2 tez ödülünü Doktora tez öğrencisi Miraç Kamışlıoğlu ve Danışman hocası Prof. Dr. Fatih Külahcı’ya ödülünü Yüksek Öğretim Kurulundan Kutay Erdem ve en iyi 3. Tez ödülünü kazanan doktora öğrencisi Beşir Kök ve Danışman hocası Prof. Dr. Yasin Varol’a ödülünü Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Soner Özgen takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER