Fırat’ta kayıtlar başladı

Fırat Üniversitesi 2007-2008 Eğitim ve Öğretim yılı öğrenci kayıtları başladı. Fırat Üniversitesi Üniversite Evi’nde başlayan kayıtlar, 10 Eylül 2007 tarihinde sona erecek.

Fırat’ta kayıtlar başladı
Kayıtların ilk gününde Veteriner Fakültesi,Teknik Eğitim Fakültesi, Elazığ Sağlık Yüksekokulu, Maden MYO ve Sağlık Hizmetleri MYO’na öğrenciler kayıtlarını yaptırırken, 4 Eylül tarihinde Sosyal Bilimler MYO, Sivrice MYO’na, 5 Eylül tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi,Tunceli MYO’na, 6 Eylül tarihinde İlahiyat, İletişim, Mühendislik, Su Ürünleri ve Keban MYO’na, 7 Eylül’de Bingöl MYO, Eğitim Fakültesi ve 10 Eylül tarihinde ise Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Devlet Konservatuarı, Teknik Bilimler MYO ve Resim İş Öğretmenliği bölümlerine kayıtlar yaptırılacaktır.

Kayıtların Üniversite Evinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan ekip tarafından yapıldığını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hamdi MUZ, 2007-2008 eğitim öğretim yılında üniversiteye toplam 5866 öğrencinin alınacağını söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hamdi MUZ, öğrencilerin kayıtlarını rahat yapabilmeleri için her türlü tedbirin alındığını belirterek, “Öğrencilerimizin kayıtlarını daha rahat bir şekilde yapabilmeleri için fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının kayıt günlerini ayrı günler halinde düzenledik. Bu şekilde aşırı bir yoğunluk olmadan öğrencilerimiz kayıtlarını rahat bir şekilde yapabileceklerdir” dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2007, 00:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER