Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi hizmete açıldı

Elazığ Belediyesi ile Doğu Anadolu Projesi işbirliğiyle hayata geçirilen Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi hizmete açıldı

Elazığ Belediyesi ile Doğu Anadolu Projesi işbirliğiyle hayata geçirilen Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 
Rızaiye Mahallesi’ndeki törene CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, DAP İdaresi yetkilileri, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi açılışının oldukça önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın birçok projeyle adını Türkiye’ye duyurduğunu ifade etti.
Mücahit Yanılmaz, ulaşımdan eğitime, kültür-sanattan spora her alanda çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Çevre ve şantiye belediyeciliğinin yanında kültür ve sosyal belediyecilikte yaparak gönüllere hitap eden hizmetler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Yanılmaz, Elazığ’ın köklü ve kültürlü bir tarihe sahip olduğunu ve şimdiki neslinde eğitimiyle, kültürüyle, donanımıyla, araştırıp öğrenme merakıyla geçmişine layık olması gerektiğini dile getirdi. Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi’nin mahalle sakinlerine ve Elazığ’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Yanılmaz, kütüphanenin her zaman gençlerle dolu olacağını umut ettiğini kaydetti.
DEMİR: “HER YAŞTAN HER İNSANA HİTAP EDECEK”
DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, hizmete sunulan semt kütüphanesinin çok donanımlı olduğunu kaydetti. Her yaştan insana hitap edebilmesi açısından Kütüphane içerisine bütün ihtiyaçları karşılayacak gereksinimleri oluşturduklarını belirten Adnan Demir, kütüphane ile mahalle arasında güçlü bir bağ kurmak istediklerini belirtti.
Elazığ Belediyesi’nin sadece şantiye belediyeciliği yapmadığına dikkat çeken CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  sosyal ve kültürel alanda da çok değerli hizmetlerin yapıldığını ve Elazığ’ın çehresinin gözle görülür derecede değiştiğini kaydetti. Erol, Başkan Yanılmaz’ın, Elazığ’ın bütün mahallelerine eşit derecede hizmet götürdüğüne dikkat çekti.
Protokol konuşmalarının ardından ise İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın gerçekleştiği dualar ile Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi halkımızın hizmetine sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER