Simya Okulları güçlü kadrosuyla Elazığ'da

Türkiye’de birçok ilde franchise okulları bulunan Simya Grubu Elazığ Simya Kolejini açtı.

Simya Okulları güçlü kadrosuyla Elazığ'da

1994 yılında eğitim-öğretim hayatına dahil olan ve kısa zamanda eğitime verdiği önem ve eğitime getirdiği yeni bakış açılarıyla Türkiye’de eğitimin tanınan ismi olan Simya Grubu yeni yatırımını Elazığ’a yaptı.
Türkiye’de birçok ilde franchise okulları bulunan Simya Grubu Elazığ Simya Kolejini açtı.
Elazığ Simya Okulları Cumhuriyet Mahallesinde modern okul binasında; ana okul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi olarak hizmet verecek.
Elazığ Simya Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dağhan, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için gülü kadro ve alt yapılarıyla hazır olduklarını belirtti.
Elazığ’da eğitim ve öğretimde, büyük hedeflerinin olduğunu anlatan Murat Dağhan,  gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlamak ve liderler yetiştirmek için yola çıktıklarını söyledi.
Dağhan, tek taraflı düşünen, belirli kalıplara sıkışmış, düşünemeyen, girişimci olamayan bir nesil problemlemine çözüm üretmek istediklerini kaydederek, “Bizim vizyonumuz, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda eğitim öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürütüp Türkiye’nin en iyi okulu olmaktır. Çocuklarımızın önünü açacağız. Tek düze tek taraflı düşünen belirli kalıplara sıkışmış, düşünemeyen girişimci olamayan bir nesil ile biz problemlere çözüm üretemeyiz. Simya Okulları olarak, Elazığ Simya Okulları olarak çözüm üreten bir nesil hedefliyoruz. Misyon olarak, öğrencilerimizin kişisel potansiyelini ve yeteneklerini ortaya çıkaracak, geliştirecek bir eğitim-öğretim programıyla onları dünya insanı yapmayı hedefliyoruz. Elazığ’da eğitim öğretim kadromuzla, modern binamızla, Simya grubunun tecrübesiyle bunu başaracağız.” dedi.

ÖNCE İNSAN ÖNCE EĞİTİM
Simya Kolejleri olarak öğrencilerin dürüst, insani ilişkilerine özen gösteren, milli ve manevi değerleri benimseyen, dayanışma ruhu ile hareket eden bireyler olmalarını hedeflediklerini söyleyen Murat Dağhan Simya Grubunun eğitim felsefesini şöyle anlattı:  “Önce ‘iyi insan’ yetiştirmek ilkesine inanarak, toplum ve çevre sorumluluğu olan bireyler yetiştirmektir. Akademik ve bilimsel çalışmalarla çağdaş, yapılandırmacı, ilerlemeci eğitim modelleri ve evrensel değerlere sahip iyi öğrenciler eğitmeyi, öğretmeyi ve yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.
İnsanı eksen alan, her öğrenciyi başlı başına bir değer olarak kabul eden eğitimci kimliğimiz ve felsefemizle öğrencilerimizin karakter gelişimlerinin, eğitim ve öğretimin temel esaslarından biri olduğunun bilincindeyiz. Bu yaklaşımlarla anne ve babaları, gençlerimizi ve çocuklarımızı  ‘Önce İnsan Önce Eğitim’ anlayışını şiar edinen Simya Kolejlerine davet ediyoruz” 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER