'Sınav var, korna ve klakson kullanmayın'

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, YKS ile ilgili açıklama yaparak, “Elazığlı hemşerilerimizden istirhamım 30 Haziran ve 1 Temmuz'da sınav saatlerinde mümkün olduğunca şehrimizde sessizlik ortamı sağlayalım. Özellikle korna ve klakson kullanmayarak çocuklarımızın girecekleri bu önemli sınavlarda motivasyonlarını bozmayalım.” dedi.

'Sınav var, korna ve klakson kullanmayın'

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, YKS ile ilgili açıklama yaparak, “Elazığlı hemşerilerimizden istirhamım 30 Haziran ve 1 Temmuz'da  sınav saatlerinde mümkün olduğunca şehrimizde sessizlik ortamı sağlayalım. Özellikle korna ve klakson kullanmayarak çocuklarımızın girecekleri bu önemli sınavlarda motivasyonlarını bozmayalım.” dedi.

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
İnsanlar yaşamları boyunca önemli dönemeçlerden geçtiğini, kendi çabaları ve çalışmaları ile kendi hayatlarına yön verdiklerini belirten Gürtürk, “Gireceğiniz bu sınav bu önemli dönemeçlerden biri olmasına rağmen, son dönemeç değildir. Elbette başarılı olmak, çalışmalarımızın meyvesini toplamak hepimizin hakkıdır. Ancak yaşayabileceğimiz olası aksaklıklar da sizleri asla yıldırmasın. Çünkü bu sınav her yıl tekrarı olan, başarılı olamadığınız takdirde tekrar tekrar girebileceğiniz bir sınavdır. Bu nedenle Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na katılacak olan tüm öğrencilerimize bir kez daha başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin çalışmalarında her zaman yanlarında olan, onlara yol gösteren, rehberlik eden tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimizle birlikte bu heyecanı yaşayan anne babalarımıza da teşekkür ediyorum.  Çocuğumuzun sınavda alacağı sonuç ne olursa olsun, bizim için önemli olan çocuklarımızdır. Veriler, çocuklarımızın en zor anlarında sığınacakları limanlarsınız. Hepimizin arzusu ve dileği elbette çocuklarımızın iyi bir üniversite eğitimi alması ve hayatta başarılı bir yol izlemesidir. Anne ve babalar olarak bugüne kadar bu amaç için çocuklarımıza verdiğimiz desteği sınavdan sonra da eksiltmeden vermeye devam edelim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER