'2015'te önemli çalışmalar yaptık'

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 2015 yılında ülke genelinde yaşanan gelişmeler ve seçim ortamının yaratmış olduğu belirsizliklere rağmen, Oda olarak imkanlar ölçüsünde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

EKONOMİ 28.12.2015, 14:49 28.12.2015, 14:49
5147
'2015'te önemli çalışmalar yaptık'

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 2015 yılında ülke genelinde yaşanan gelişmeler ve seçim ortamının yaratmış olduğu belirsizliklere rağmen, Oda olarak imkanlar ölçüsünde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 

2016 Daha İyi Olacak…

Elazığ TSO 2015 Faaliyetlerini değerlendiren Başkan Alan, “27 Mart 2015 tarihinde Odamızda Yönetim Kurulu Başkanlık seçimi yapılarak yeni bir yönetim oluşmuştur. Haziran ve Kasım aylarında ülkemiz iki önemli seçime girmiş ve ülke gündemi tamamen seçimlere odaklanmıştır. Ekonominin ikinci planda kaldığı 2015 yılında Oda imkanları ve girişimlerimiz neticesinde üyelerimize ve tüm halkımıza hizmet vermeye gayret gösterdik. Talep makamı olan kurumuzun bu dönemde icranın başında olan tüm kurumlarla yapmış olduğu girişimler raporumuzda yer almaktadır. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de 2015 yılı maalesef ekonomik anlamda sorunların arttığı bir yıl olarak geride kalmıştır. İhracatın azaldığı, yeni yatırımların durduğu, işsizliğin arttığı, iflas ve protestoların yükseldiği, dövizin beklenmedik seviyelerde yükseldiği, borsanın kan kaybettiği ve ekonomik belirsizliklerin tavan yaptığı bu şansız dönemde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak ilimize değer katmaya gayret gösterdik. Bu dönem ardık ilimiz ve ülkemiz adına artık geride kalmıştır. 2016 yılının hizmetlerimiz anlamında da çok önemli gelişmelerin yaşanacağı bir dönem olmasını Yüce Allah(c.c.)’tan temenni ediyoruz. Odamı Yönetimi, Meclisi, Meslek Kurulları, Perseneli ve Üyeleriyle inşallah bu dönem unutulmaz hizmetlere imza atacaktır.

Ben bu düşüncelerle, bu hizmet dönemimizde çok değerli katkılarını sunan Odamızın tüm yönetim organlarına ve personellerimize teşekkür ediyor, 2016 yılında çok daha etkili hizmetler sunulması temennisiyle saygılar sunuyorum” dedi.

 

 

2015 YILI ELAZIĞ TSO FAALİYET RAPORU

 

BAKAN, MİLLETVEKİLİ VE SİYASİ PARTİLERLE İSTİŞARE:

-       07 Haziran ve 01 Kasım Genel Seçimleri öncesi ve seçimler sonrası Milletvekili adayları ve milletvekilleri başta olmak üzere siyasi parti yöneticileriyle Odamızda çok sayıda toplantı yapılmış ve bu toplantılarda Elazığ ilinin ve iş dünyasının öncelikli beklentileri raporu takdim edilmiştir.

-       Kalkınma Bakanı Sn. Cevdet Yılmaz’a takdim edilen bir dosya Kalkınma Ajansı Desteklerinin artırılması talep edilmiştir.

-       Cumhurbaşkanı, Başbakan, Ekonomi Bakanı, Kalkınma Bakanı ve Elazığ Milletvekillerinden Teşvik Yasası’nda yeni bir düzenleme talep edilerek Elazığ’ın mağduriyeti rakamlarla takdim edilmiştir.

-       Kalkınma Bakanı Sn.Cevdet Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Sn.Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn.Bülent Tüfenkci ile TOBB Bölge İstişare Toplantısında görüşme yapılmış ve Elazığ’ın sorunları ifade edilerek, ilimize davet edilmişlerdir.

 

KALKINMA BAKANLIĞINA PROJE ÖNERİSİ:

Kalkınma Bakanlığı tarafından 2016 yılı yatırım programına alınmak üzere Odamızdan 4 proje önerisi talep etmiştir. Odamız tarafından hazırlanan Raporda Elazığ için;

-       Fuar ve Kongre Merkezi Kurulması

-       Mobilya İmalat OSB Kurulması

-       Elazığ Tasarım ve Ar-Ge Merkezi Kurulması

-       Elazığ Merkezli olmak üzere, Malatya, Tunceli, Bingöl Serbest Belge, kurulması önerisi yapılmıştır.

 

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSLARI:

Kosgeb tarafından yeni girişimcilere verilen 30 Bin TL. hibe ve 70 Bin TL. kredi desteğinden ilimizin en üst seviyede yararlanması ve özellikle genç girişimcilerin bu desten istifade ederek kendi işlerini kurmaları hususunda bu güne kadar 4 ayrı grupta 120 kişiye sertifikaları eğitim düzenlenmiştir.

 

KUYAP PROJESİ:

AB ve TOBB tarafından desteklenen ve Ülkemizde aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 5 Oda tarafın yürütülen KUYAP Projesi kapsamında Odamıza bağlı, Malatya, Batman ve Diyarbakır illeri ile ilimizdeki işletme, eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarında çok sayıda uzmanın katılımı ile eğitim ve farkındalık eğitimleri düzenlenmiş, Mobilya, Plastik, Bilişim sektörlerinde çalıştaylar yapılmış, 2 yurt dışı, 4 yurt içi teknik gezi organize edilmiştir.

Proje kapsamında TOBB ve AB destekleriyle Odamız bünyesinde teknik donanımları tam olan bir eğitim salonu, proje yönetim ofisi, mutfak, toplantı salonu oluşturulmuştur.

KUYAP projesi ile Odamız tarafından, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Batman’da toplam olarak; iş dünyası, meslek okulları, stk, kamu kurumları, bayan girişimcilere yönelik olarak 55 Eğitim organize edilmiş bu eğitimlere 900 kişi katılarak sertifika almıştır.

 

EKONOMİ BAKANLIĞINA PROJE:

Odamız tarafından Ekonomi Bakanlığı’na UR-GE Projesi hazırlanmış ve Bakanlık tarafından kabul edilmiştir. Proje ile Elazığ ilindeki mermer sektörünün ihracat ve istihdam kapasitesinin yükseltilmesi hedeflenmiştir. Projenin uygulanmasına Ocak 2016 tarihi itibarı ile start verilecektir.

 

TOBB ORGANİZASYONLARINA KATILIM VE ELAZIĞ’IN TEMSİL EDİLMESİ:

-       TOBB tarafından Ankara’da organize edilen,

-       Bölge Oda Başkanları Toplantısı,

-       Bölge Oda Başkanlarının Başbakan Yardımcısı Sn. Yalçın Akdoğan ile güvenlik toplantısı,

-       Ticaret ve Sanayi Odaları İstişare Toplantısı,

-       Sayın Başbakanın katıldığı 8. Türkiye Ekonomi Şurasında Oda Başkanımız tarafından bir konuşma yapılarak özellikle teşvik yasasında Elazığ’ın mağduriyetinin giderilmesi talep edilmiş, Sayın Başbakanımız ise konuşmasında bu konuyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacağını ifade etmiştir.

-       TBMM’de gurubu bulunan siyasi parti genel başkanlarına ziyaretler ve iş dünyasının taleplerinin iletilmesi çalışması,

-       B20 Zirvesine Katılım: 03 Eylül 2015 tarihinde TOBB ev sahipliğinde 60 ülkeden 1000’in üzerindeki işadamı ve finans temsilcilerinin katıldığı zirveye Odamız Yönetim Kurulu Başkanı katılarak İlimizi ve Odamızı temsil etmiştir.

-       G20 Dünya Liderler Zirvesi: 14 Kasım 2015 tarihinde Antalya’da Sayın Cumhurbaşkanımızın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve dünya liderlerinin ağırlandığı G 20 Zirvesine ülkemizden sınırlı sayıda davet edilen Oda Başkanlarından biri de Elazığ TSO olmuştur. Zirvede Elazığ ve Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından temsil edilmiştir.

-       Aralık ayı içerisinde Başbakan Yardımcısı ve ilgili Bakanlar ve Bölge Oda Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen TOBB Bölge Oda Başkanları İstişare Toplantısına katılım sağlanmıştır.

 

ÜYELERİMEZE YÖNELİK BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİ – EKONOMİ VE SANAYİNİN GELİŞMESİ İÇİN YAPILAN GİRİŞİMLER İLE DİĞER ÇALIŞMALAR

-       2014 yılı Kasım ayı içerisinde Odamız tarafından başlatılan girişimler neticesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yetkilendirilen Elazığ Ticaret ve Odası Sayısal, Sayısal Takograf işlemleri hususunda Türkiye genelinde yetkilendirilen 22’ci İl olmuş ve bu hizmetin Elazığ, Bingöl, Malatya, Tunceli illerine sunulması hususunda gerekli altyapı ve personel eğitimleri tamamlanarak 04 Ocak 2015 tarihi itibarı ile hizmet verilmeye başlanmıştır.

-       TOBB Başkanı Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Doğu ve Güneydoğu Oda ve Borsa Başkanlarından oluşan ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanının da hazır olduğu heyet 19 Ocak 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Sn. R.Tayyip Erdoğan’ı makamında ziyaret ederek iş dünyasının beklentilerini ve sorunlarını sunmuşlardır.

-       22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 19. Emıtt Turizm Fuarına Odamız tarafından katılım sağlanmış ve Elazığ’ın tanıtımı ve potansiyel kaynaklarıyla ilgili olarak hazırlanmış olan CD ve yayınlar fuar boyunca dağıtılmıştır.

-       Elazığ TSO yapılan bağımsız denetçilerin izlemesi sonrasında Akreditasyon Belgesini korumuştur. “5 Yıldızlı Oda” Ünvanını 10. Döneme taşıma başarısı gösteren Elazığ TSO’ya 02 Şubat 2015 tarihinde Ankara’da düzenlenen törenle  sertifikası Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri Işık tarafından verilmiştir.

-       Elektronik Ortamda Defter Tutma Mükellefiyeti Toplantısı: Bu toplantı 19 Mart 2015 tarihinde Odamızda TÜRKEP Bölge Müdürlüğü uzmanlarının katılımı ile yapılmıştır.

-       FKA Destekleri Bilgilendirme Toplantısı: Bu toplantı Fırat Kalkınma Ajansı Uzmanlarının katılımı ile Odamızda 20 Mart 2015 tarihinde yapılmıştır.

-       Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele konusunda, Odamızda Üyelerimize yönelik bilgilendirme toplantısı 24 Mart 2015 tarihinde yapılmıştır.

-       Kısa adı YİSAD olan Yassı Çelik Sanayiciler Derneği Başkanı Tuncay Sergen, ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımı ile Odamız eski binası konferans salonunda, Üyelerimiz ve Fırat Üniversitesinden akademisyenlerin de katılımı ile 20 Nisan 2015 tarihinde geniş katılımlı bir toplantı yapılmıştır.

-       Dış Ticaret Semineri: Ekonomi Bakanlığı, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği ve Odamız işbirliğinde Odamız eğitim salonunda Ekonomi Bakanlığından 5 uzmanın katılımı ile sertifikalı Dış Ticaret Eğitimi 12 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilmiş ve yoğun bir ilgi görmüştür.

-       Onur Air tarafından Elazığ uçuşlarının Malatya’ya kaydırılacağı yönünde 17 Mayıs 2015 tarihinde medyaya yansıyan haberler doğrultusunda Odamız tarafından hemen girişim ve çalışmalar başlatılmış ve kısa sürede olumlu sonuç alınmıştır.

-       18 Mayıs 2015 tarihinde TOBB tarafından Diyarbakır’da düzenlenen “Yerli Malı Tanıtım Belgesi” toplantısına katılım sağlanmıştır.

-       Finans Sektörü Değerlendirme Toplantısı: 21 Mayıs 2015 tarihinde Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ramazan Gündüz, Genel Müdür Halli Aydoğan ve Banka üst düzey yöneticilerinin de katılımı ile Odamız tarafından ilimizde iş dünyasının katılımı ile bir değerlendirme toplantısı düzenlenmiştir. Toplantı öncesi Odamız ile Vakıfbank arasında bir protokol imzalanmış ve üyelerimizin uygun koşullarda bankacılık faaliyetlerinden istifade etmesi sağlanmıştır.

-       Kalkınma Bakanıyla Toplantı: Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz ile 25 Mayıs 2015 tarihinde Odamız Meclisinde, geniş bir katılımla toplantı yapılmış ve beklentiler birinci ağızdan dile getirilerek istişare yapılmıştır.

-       ABD Adana Başkonsolosu Jhon Espinoza ile Odamızda 27 Mayıs 2015 tarihinde bir toplantı yapılarak, ilimiz ekonomi ve sanayisi hakkında değerlendirmelerde bulunulmuştur.

-       Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı İle Toplantı: 24 Temmuz 2015 tarihinde Elazığ TSO Meclis Salonunda gerçekleştirilen ve Çevre Şehircilik Müsteşarı Sayın Prof.Dr. Mustafa Öztürk’ün katıldığı toplantıda Odamız Yönetim Kurulu Başkanı  Elazığ Çevre Düzen Planı ve Kentsel Dönüşüm hususunda bir sunu yaparak Elazığ ilinin beklentilerini dile getirmiş ve destek talebinde bulunmuştur.

-       Oda Bünyesinde İş-Kur İrtibat Bürosu Açıldı: Odamız ile Elazığ İş-Kur İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Odamız bünyesinde İş-Kur Desteklerinin daha etkili şekilde tanıtımının yapılması için bir irtibat masası kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.

-       Odamız üyesi et üreticileri ve besicileri temsilen oluşturulan heyet tarafından 04 Ağustos 2015 tarihinde Odamıza yapılan ziyaret ile dile getirilen sorunlar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yazılı talep olarak bildirilmiş ve çözüm talep edilmiştir.

-       02 Eylül 2015 tarihinde Elazığ KOSGEB İl Müdürü ile bir toplantı yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı, KOSGEB desteklerinde bürokrasinin azaltılarak işletmelerin taleplerinin karşılanması ve kurum desteklerinden Elazığ’ın en üst düzeyde yararlanması için KOSGEB Personelinin daha hassas olmasını talep etmiştir.

-       Tasarıma Dayalı İnovasyon Konferansı: Odamız ve Fırat Teknokent işbirliğinde 12 Ekim 2015 tarihinde konusunda uzman olan Prof.Dr. Alpay Er’in katılımı ile, ilimizde iş dünyası ve akademisyenlerin katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

-       Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile Toplantı: 26 Ekim 2015 tarihinde Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ile Elazığ ve Bölge TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurhan Tekocak’ın katılımı ile Elazığ TSO’da çok sayıda kadın girişimci bir araya gelerek istişare toplantısı yaptılar.

-       Melek Yatırımcı Toplantısı: Odamız ve Fırat Teknokent işbirliğinde Teknokent toplantı salonunda 23 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Start Up Angles ve Hazine Müsteşarlığı uzmanlarının katılımı ile iş dünyası temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

-       01 Kasım seçimleri sonrasında Odamız tarafından yeni kurulacak hükümetten iş dünyasının beklentileri raporu medyada geniş yer bulmuş ve çok sayıda ulusal medya kuruluşunda Elazığ TSO görüşü paylaşılmıştır.

-       Plastik Sektörü Gelişim Toplantısı: Fırat Kalkınma Ajansı ve Odamız işbirliğinde sektörün en önemli hammadde sağlayıcısı PETKİM’in Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Sayın Dr. Mevlüt Çetinkaya’ın katılımı ile 27 Kasım 2015 tarihinde Odamızda çok sayıda sektör temsilcisinin de katılımı ile toplantı yapılmıştır.

-       Odamız organizasyonunda 10 Aralık 2015 tarihinde YMM ve Bağımsız Denetçi Ömer Alpaslan Arite tarafında Odamızda işletme temsilcilerine yönelik olarak “Vergede e-Dönüşüm Uygulamaları” konusunda bilgilendirme yapmıştır.

-       Odamız tarafından 15 Aralık 2015 tarihinde  “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik ve ADR Mevzuatı” konusunda, Tehlikeli Madde  Güvenlik Danışmanı ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Makine Mühendisi Neslihan Bildik’in katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

-       Üyelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve bankacılık sektörüyle yaşanan sorunların ortadan kaldırılması amacıyla ilimizdeki çok sayıda banka şubesi ve bölge müdürlüğü ile görüşmeler yapılmış, bu görüşmelere istinaden çok sayıda banka şubesi il müdürü ve bölge müdürü ile Odamızda bir araya gelinerek sorunlar dile getirilmiştir.

-       İl Protokol Üyelerine Yönetim Kurulu Başkanı tarafından iadeyi ziyaretler gerçekleştirilerek, kurumlar arası işbirliği ve müşterek çalışma üzerinde durulmuş ve ilimizin sorunlarının ancak birlikte hareket edilmesiyle aşılabileceği ifade edilmiştir.

 

EKONOMİ, KÜLTÜR, SANAT VE SOSYAL ETKİNLİKLERE KATILIM VE DESTEKLER:

-       Odamız tarafından bu dönem içerisinde çok sayıda kültürel ve sosyal etkinliklere katılım sağlanmış, destek olunmuş ve Elazığ TSO temsil edilmiştir.

Bunlardan bazıları şunlardır;

-       8. Çayda Çıra Film Festivaline katılım ve destek sağlanmıştır.

-       Çanakkale Zaferi Kutlamalarına katılım sağlanmıştır.

-       Nevruz Bayramı kutlama etkinliklerine katılım sağlanmıştır.

-       26 Mart 2015 tarihinde İzmir’de gerçekleştirilen uluslar arası Marble Fuarına katılan İlimiz Mermer İşletmelerinin stantları ziyaret edilerek görüşmeler yapılmıştır.

-       Polis Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılım sağlandı.

-       Kutlu Doğum Haftası Kutlamalarına destek ve katılım sağlanmış ve geleneksel hale getirmiş olduğumuz şekilde ilimiz Sanayi Camiinde kavurma-pilav ikramı yapılmıştır.

-       23 Nisan kutlamalarına katılım sağlanmıştır.

-       28 Nisan 2015 tarihinde Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO tarafından organize edilen Kariyer Günleri etkinliklerine katılım sağlanılmış ve Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından gençlere yönelik önemli mesajlar verilmiştir.

-       04 Mayıs 2015 Tarihinde TOBB 71. Genel Kurulu’na katılım sağlanmış, TOBB ETÜ’de açılan fuar kapsamında Elazığ standı yoğun ilgi görmüş ve burada ilimiz yöresel ürünlerinin etkili bir şekilde Odamız tarafından tanıtımı sağlanmıştır.

-       19 Mayıs kutlamalarına katılım sağlanmıştır.

-       Odamız ve TOBB destekleriyle ilimizde 700 ihtiyaç sahibi aileye Ramazan Yardımı yapılmıştır.

-       Odamızda geleneksel hale getirilmiş olan Ramazan ve Kurban Bayramı münasebetiyle Üyelerimiz, Yönetim Organlarımız, Siyasetçiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Medya Kuruluşları ve Odamız Personeliyle bir araya gelinmiştir.

-       Elazığ TSO Kupası Koşusu: TJK tarafından geleneksel halde yapılan Elazığ TSO Kupası Koşusu 05 Ağustos 2015 tarihinde Odamızın katılımı ile yapılmıştır.

-       Elazığ Tanıtım Günleri: Odamız tarafından desteklenen “Elazığ Tanıtım Günleri” hazırlık toplantılarının tümüne katılım sağlanmıştır. Ülkemizde artan terör olayları nedeniyle gündemin değişmesi nedeniyle 8-11 Ekim 2015 tarihinde yapılması planlanan etkinlik Odamızın da görüş bildirmesiyle bu yıl ertelenmiştir.

 

MEDYA ÇALIŞMALARI

-       Form, KOBİ Efor, Her Ay Dergilerinde,  Elazığ’ın öncelikleri ve beklentiler hakkında Yönetim Kurulu Başkanının görüşleri yayınlanmıştır.

-       Ekonomi Kanalları Business Chanel Turk, Bloomberg TV, TGRT Euro, Anadolu Ajansı, İHA, CHA, Yerel TV kanalları, Sosyal Medya ile Ulusal ve Yerel Medya kuruluşlarında Odamız çalışmaları, ekonomiyle ilgili beklentiler ve Elazığ’la ilgili değerlendirmelerle ilgili olarak canlı yayın, demeç ve basın bülteni şeklinde Odamız görüş ve önerileri yer almıştır.

-       Elazığ Basın İlan Kurumu İl Müdürlüğü ile Elazığ’da 22 Kasım 2015 tarihinde “Yerel Gazetemi Okuyorum” adıyla bir proje başlatılmış Odamız bünyesinde iki ayrı stant oluşturularak burada yerel gazetelerin okunurluğunun sağlanmasına öncülük edilmiştir.

-       Bu kampanya TRT Radyosu tarafından Ülke genelinde Elazığ TSO’dan örnek proje olarak duyurulmuş ve kampanya hakkında Odamızdan canlı yayınla görüş alınmıştır.

-       Odamız Yönetim Kurulu Başkanı TGRT Euro kanalına katılarak ilimizin sorunlarını, potansiyel yatırım alanlarını ve hükümetten beklentileri dile getirmiştir.

-       Odamız Web Sitesi güncellenmiş, özellikle TOBB akreditasyon sistemi gereğince site üzerinden ulaşılması beklenen ve iş dünyası ile ilişkisi olan kurum ve önemli siteler eklenmiştir.

-       Odamız Web sitesi ve medya aracılığı ile bu dönemde 93 Adet Basın Bülteni yayınlanmış olup, güncel gelişmeler, beklentiler, önemli duyurular ve Odamız görüşleri paylaşılmıştır.

 

ODAMIZ KOMİSYON VE KURULLARDA TEMSİL EDİLMİŞTİR

Odamız tarafından kuruluşuna destek sağlanan, Fırat Teknokent, İŞGEM ve Fırat Kalkınma Ajansının aylık yönetim kurulu toplantılarına mazeretsiz katılım sağlamıştır. Bunun dışında Odamızın temsil edildiği yaklaşık 20 ayrı komisyon çalışmasına katılım sağlanmıştır.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
17°
açık
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 03:31
Güneş 05:09
Öğle 12:25
İkindi 16:15
Akşam 19:30
Yatsı 21:01
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 38 81
2. Fenerbahçe 38 79
3. Galatasaray 38 78
4. Trabzonspor 38 67
5. Hatayspor 38 60
6. Sivasspor 38 59
7. Alanyaspor 38 57
8. Gaziantep FK 38 55
9. Karagümrük 38 54
10. Göztepe 38 51
11. Konyaspor 38 48
12. Rizespor 38 45
13. Malatyaspor 38 44
14. Başakşehir 38 44
15. Kasımpaşa 38 43
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 38 40
18. Ankaragücü 38 38
19. Erzurumspor 39 37
20. Gençlerbirliği 38 35
21. Denizlispor 38 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 34 70
3. Chelsea 35 64
4. Leicester City 35 63
5. West Ham 35 58
6. Liverpool 34 57
7. Tottenham 35 56
8. Everton 34 55
9. Arsenal 35 52
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 34 48
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 34 41
14. Newcastle 35 39
15. Brighton 35 37
16. Southampton 34 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 35 77
2. Real Madrid 35 75
3. Barcelona 35 75
4. Sevilla 35 71
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 35 52
7. Real Betis 34 51
8. Celta de Vigo 35 47
9. Athletic Bilbao 35 46
10. Granada 34 45
11. Cádiz 35 43
12. Osasuna 35 41
13. Valencia 35 39
14. Levante 35 39
15. Getafe 35 34
16. Deportivo Alaves 35 32
17. Real Valladolid 35 31
18. Huesca 35 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 35 29
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@