Bakanlık Elazığ'da sahaya inecek

Ticaret Bakanlığı normalin üzerinde satış yapan tüm satıcıları tepit etmek için Elazığ’da saha denetimleri yapacak.

Bakanlık Elazığ'da sahaya inecek

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada '81 ilde spekülatif fiyat artışlarına karşı eş zamanlı denetim yapıldı. Bazı ürünlerde normalin üzerinde fiyat artışı gözlendi, idari işlem başlatıldı.' ifadeleri yer aldı.
Son günlerde bütün yurtta ve Elazığ’da hizmet veren ulusal zincir marketler ve yerel marketlerin de bazılarında tespit edilen ve dövizin yükselişinden bağımsız yapılan zamlar Ticaret Bakanlığı'nın yaptığının denetimine takıldı.
Ticaret Bakanlığı özellikle büyük şehirlerde denetimlerde bazı ürünlerde normalin üstünde fiyat artışları tespit etti.. Gramı düşürerek mevzuata aykırı zam yapan firmalarla ilgili idari işlem başlattı
Dövizdeki dalgalanma ve ekonomik krizi fırsat bilen bazı spekülatörlerin tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’da da birçok ürüne normalin üzerinde zam yapması, üretimi yerel olan, su ve benzeri ihtiyaç malzemelerini, anormal fiyat artışıyla satması  Elazığ’da da vatandaşın dikkatini çekmişti.
Ticaret Bakanlığı özellikle büyük şehirlerde denetimlerde bazı ürünlerde normalin üstünde fiyat artışları tespit etti. Gramı düşürerek mevzuata aykırı zam yapan firmalarla ilgili idari işlem başlattı.
İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde yapılan denetimlerin ardından Bakanlık 81 ilde saha denetimlerinin artırılacağını belirtti. Elazığ’da da yaşanan bu tarz spekülatif zamları yapan satıcılar, yetkili birimlerce denetlenecek.
Ticaret Bakanlığının 81 ilde denetimlerin artırılacağı ve spekülatif fiyat artışı yapan firmaların tespit edilip, cezalandırılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER