Elazığ'ın fabrikası 25 kiloluk üretim yapan ilk fabrika oldu

Elazığ’da 2016 yılında üretime başlayan Seza Çimento, bölgede 25 kilogramlık torba çimento üretimi gerçekleştiren ilk fabrika oldu. 

Elazığ'ın fabrikası 25 kiloluk üretim yapan ilk fabrika oldu

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan en büyük özel sektör yatırımı olarak Elazığ’da kurulan ve 2016 yılında üretime başlayan Seza Çimento, bölgede 25 kilogramlık torba çimento üretimi gerçekleştiren ilk fabrika oldu. 
Türkiye’nin çevreci fabrikası misyonuyla faaliyet gösteren Seza Çimento, Doğu Anadolu Bölgesi’nde 25 kilogramlık torba çimento üretimi yapan ilk fabrika oldu. 2016 yılında Elazığ’da üretime başlayan Seza Çimento’dan yapılan açıklamada, Türkiye’nin de taraf olduğu uluslararası sözleşmelerde, elle taşımada ağırlık sınırının 25 kilogram olduğunu hatırlatıldı. Açıklamada, “Biz de 25 kilogramlık torba çimento üretimine başlayarak hem bölgemizde bu alanda var olan talebe karşılık vereceğiz hem de inşaatlarda iş sağlığı ve güvenliğinin gereklerinin yerine getirilmesine katkı sağlayacağız” denildi.
 
“İŞÇİ SAĞLIĞI İÇİN 25 KİLOGRAMLIK TORBA ÇİMENTO ÜRETİMİ ÖNEMLİ”
Elazığ’da, 800 Bin metrekaresi açık, 55 bin metrekaresi kapalı toplam 855 bin metrekare alan üzerine kurulu fabrikalarda, yıllık yaklaşık 2.4 milyon ton çimento üretimi gerçekleştiriliyor.
Bölgesel kalkınma ve bölgelerarası gelişmişlik seviyesinin azaltılmasına katkı sağlamak misyonuyla kurulan Seza’nın, 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirildiğinin belirtildiği açıklamada, “Tesisimizde, üretime 2016 yılında başladık. O tarihten bugüne de bölgemizin ihtiyaçlarına uygun ürün geliştirmek hedefiyle, sürekli Ar-Ge çalışmaları yapıyor, ürün gamımızı çeşitlendiriyoruz. Toplam 500 çalışanı bulunan Seza Çimento ile bölgede çalışanlarımızın aileleriyle birlikte, yaklaşık 10 bin kişiye dokunuyoruz. Kendi tesisimizde en önemli önceliğimiz iş sağlığı ve güvenliği. Ancak bölgeye ilişkin misyonumuzun da gereği olarak sadece kendi tesisimizdeki işçilerin sağılığını güvence altına almakla yetinemezdik. Bu nedenle üretimine başladığımız 25 kilogramlık torba çimentoda öncelikli çıkış noktamız, inşaatlarda çalışan işçiler oldu” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER