Erdoğan: 'İlçeler ancak işbirliği ile gelişebilir'

ELSAD Başkanı Murat Erdoğan Elazığ’ın ilçelerinin, dinamik güçlerinin, siyasilerinin, bürokrasinin, STK’lerin birlik ve beraberlik içerisinde yapacakları işbirliği ile gelişebileceğini söyledi.

Erdoğan: 'İlçeler ancak işbirliği ile gelişebilir'

ELSAD Başkanı Murat Erdoğan Elazığ’ın ilçelerinin, dinamik güçlerinin, siyasilerinin, bürokrasinin, STK’lerin birlik ve beraberlik içerisinde yapacakları işbirliği ile gelişebileceğini söyledi.
Murat Erdoğan Elazığ’ın tüm ilçelerinin kendini geliştirebilecek sebepleri yakaladığını belirterek, bu değerlerin fırsata çevrilmesi gerektiğini ifade etti.
İlçelerin kalkındırılması için daha çok çaba gösterilmesi gerektiğini ve sık sık gündeme getirilmesi gerektiğini anlatan Erdoğan, “Bütün ilçelerinin kendine has bir güzelliği bulunan Elazığ, Ağın’ın leblebisi Keban’ın enerjisi Maden’in bakır yatakları, Baskil’in kayısısı Sivrice’nin doğal ve turizm güzelliği, Alacakaya’nın mermeri, Palu’nun tarihi ve turistik yerler derken ticaret merkezi adına potansiyel bir il konumundadır.  ELSAD olarak biz Elazığ’ın ticaret hacminin arttırılmasına hızlandırıcı rol üstleniyoruz. Elazığ’ın her bir ilçesinin gelişimini sağlayacak, kendini has bir unsuru var. Bu konuyla ilgili ciddi çalışmalar yapacağız. Her bölgenin kendine has gelişimini sağlayacak bir unsuru var. Baskil’in tarım alanları, kayısısı bahçeleri ilçeyi geliştirecek bir noktada. Son dönemlerde Baskil’de Organize Sanayi kurulma düşüncesi var. Tekstil ile ilgili gelişmeler var. Yine Alacakaya’nın mermeri, Palu’nun tarihi yerleri oldukça önemli. Harput’un ve Sivrice’nin kendine has güzellikleri var. Her ilçe kendini geliştirecek sebepleri yükselterek bir noktaya varmalı. Her yerde ticaret ve sanayi olmaz. Bazı yerlerde turizm, bazı bölgelerde tarım, bazım yerlerde de yer altı kaynakları olur. Bu ilçelerimiz az çok kendini geliştirebilecek sebepleri yakalamış. Sadece organize olunması gerekiyor. Yani şehrin dinamik güçlerinin, siyasilerinin, bürokrasinin, STK’lerin birlik ve beraberlik içerisinde aynı hedef doğrultusunda hareket etmesi lazım. Elazığ artık bunları düşünmeye ve yapmaya başladı. Biz ELSAD olarak elimizden geleni yapıyoruz. İstediğimiz noktada henüz değiliz. Ama hızlandırıcı bir rol üstlenmeye çalışıyoruz. Ben aslen Paluluyum. Palu’da bu kadar büyük bir tarihin olduğunu bilmiyordum. Palu, Harput, Sivrice turizm destinasyonu olabilir. Bölge olarak Birbirine yakın ve destekleyen, birbirini tetikleyen bir bölge. Harput’a gelen, Sivrice’ye de Palu’ya da gider. Buralarda tarih ve doğa turizmi geliştirilebilir. Bunun üzerine çalışmak gerekiyor. Sık sık gündeme getirilmesi gerekiyor. ELSAD olarak bu konuda çalışma yapıp, katkı sunmaya çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER