Milletvekili Balık: 'Milli dönüşe ihtiyacımız var'

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Milli dönüşe ihtiyacımız var. Milli ve ciddi bir üretime ihtiyaç duyuyoruz. Herkes kendi üzerine düşeni yapmakla hükümlü. Çocuklarımızın gelecek nesillerimizin kaderini belirleyecek bir süreç.” dedi.

Milletvekili Balık: 'Milli dönüşe ihtiyacımız var'

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Dolar’da yaşanan kriz ile ilgili açıklama yaparak, milli dönüşe ihtiyaç duyulduğunu söyledi. 
Sermin Balık, milli üretime dönüşümün gerçekleşmesi gerektiğine dikkat çekerek, herkesin üzerine düşeni yapmakla yükümlü olduğunu belirtti.
Türkiye’nin ithalata ihtiyaç duymadan domates, biber, İHA’lar, uçaklar, milli arabalar yapabileceğini vurgulayan Balık, ülkenin bu süreci güçlenerek atlanacağını kaydetti.
Sermin Balık açıklamasında, “Milli dönüşe ihtiyacımız var. Milli ve ciddi bir üretime ihtiyaç duyuyoruz. Herkes kendi üzerine düşeni yapmakla hükümlü. Çocuklarımızın gelecek nesillerimizin kaderini belirleyecek bir süreç. Daha önceki süreçlerde bütün dünya ekonomik kriz geçirirken, ekonomik kriz bizi teğet geçti. Bu süreçte daha büyük bir zorluk yaşıyoruz. Dış güçler sanıyorlar ki bu sadece Türkiye’yi zorlayacak. Hayır. Bu ekonomik sorun dünyadaki dengeleri değiştirecek. Bize uygulamaya çalıştıkları bu ekonomik baskı bütün dünyanın geleceğini değiştirecek. Bizler vatandaşlarımızın duyarlılığı ile milli iradeyle ve Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla biz bu süreci güçlenerek atlatacağız. Bu kötü süreç geçerken biz belki hem birliğimize beraberliğimize tekrar geri döneceğiz. Bununla birlikte gerçekten milli üretime geçeceğiz. Dışarıdan ithal etmediğimiz kendi domatesimizi, biberimizi, dışarıdan ithal etmediğimiz İHA’larımızı, kendi yapım uçaklarımızı, kendi milli arabalarımızı yapacağız. İnşallah bu süreç bizi daha çok güçlendirecek. Millet olarak biz zaten bir birimize bağlıyız. Bu bir gerçek ama ekonomik olarak bizi daha da güçlendirecek” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2018, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER