2 Bin kişilik iftar çadırı kuruldu

Elazığ’da Ahmet Aytar Meydanı’nda iftar çadırı kuruldu. Çadırda 2 Bin kişi ağırlanacak.

2 Bin kişilik iftar çadırı kuruldu

Elazığ’da Ahmet Aytar Meydanı’nda iftar çadırı kuruldu. Çadırda 2 Bin kişi ağırlanacak.
Sahur saatine kadar açık tutulacak olan iftar çadırında, iftar saatinden sahur saatine kadar vatandaşlara ücretsiz çay ikramında bulunacak. 
Düzenlenecek etkinlikler kapsamında iftar öncesi ve iftar sonrası ile teravih namazı sonrasında, Kur’an-ı Kerim tilaveti, tasavvuf musikisi ve ilahi sanatçılarının katılımıyla dinleti programları ve sohbet programları yer alacak. 
Ramazan ayı ile birlikte toplu ulaşım araçlarına ilişkin yeni düzenlemeler gerçekleştirildi. Toplu ulaşım seferleri yapan otobüsler normal sefer saatlerine devam edecekler.  Ramazana özel ise resmi toplu taşıma araçlarının 23.00 olan son sefer saatleri, gece saat 01.00’e kadar uzatıldı.
Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada bu yıl ramazan ayında, ramazan ayının ruhunu daha güçlü yansıtacak, bu manevi ayın toplumsal boyutunu daha da güçlendirecek organizasyonlar düzenleneceği belirtilerek, “Bu yıl Ramazan ayı süresince geçtiğimiz yıllardan farklı olarak mevsim koşulları nedeniyle Ahmet Aytar Meydanı’nda kuracağımız iftar çadırı buluşma noktamız olacak.” denildi. 
Yapılan açıklamada, gerekli önlem ve düzenlemelerin yapıldığı ifade edilerek, "Ramazan ayı süresince de 153 Beyaz Masa, Su Arıza, Kanalizasyon servislerimiz 24 saat esaslı olarak hizmetlerini sürdüreceklerdir.  Zabıta ekiplerimiz Ramazan öncesinde olduğu gibi Ramazan ayı süresince de gıda üretimi ve satışı yapan noktalara, semt pazarlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdüreceklerdir. Yine zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızın dini duygularını istismar eden kişilere yönelik denetimlerine de aralıksız devam edeceklerdir.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER