2 Bin Lira ceza yiyince isyan etti

Elazığ’da 2014 yılının son cezası alkollü ve ehliyetsiz araç kullanan sürücüye kesildi.

2 Bin Lira ceza yiyince isyan etti

 Elazığ’da 2014 yılının son cezası alkollü ve ehliyetsiz araç kullanan sürücüye kesildi. Araç sahibi 2 bin 189 liralık cezayı duyunca polise, “Senin yaptığın ayıp değil mi, 2 milyar ceza mı yazılır, elini öpeyim senin, ben bunu nasıl ödeyeceğim ”dedi. Ceza yiyen sürücü ve arkadaşları zaman zaman bir biri ile kavga edince polis müdahale etmek zorunda kaldı. 
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı birimler kent merkezinin girişi ve çıkışlarında Asayiş ve Trafik uygulaması yaptı. 2014’ün son saatlerinde başlayan uygulamada yılın son cezası yeni yıla 16 dakika kala yazıldı. Uygulama noktasını geçen 31 plakalı bir otomobilden şüphelenip durduran polis, alkol ve ehliyet kontrolü yaptı. Kontrolde 73 promil alkollü ve ehliyetsiz çıkan sürücü E.Ç’ye 2 bin 189 lira para cezası yazıldı. Ceza yazılmasıyla birlikte sürücü ve arkadaşları arasında zaman zaman kavga çıkınca polis müdahale etti. Araç sahibi ise polise gelerek yazdığı ceza nedeniyle tepki gösterdi.

İLK CEZAYI YİYEN SÜRÜCÜ DE POLİSİN YENİ YILINI KUTLADI
Elazığ polisinin devam eden yol uygulamasında 2015’in ilk cezası ise 00.03’de kesildi. Polis, durdurduğu araçlardan birinin muayenesinin olmadığını fark etti. Araç sahibine muayenesini yaptırmadığı için yüzde 10 zamlı olarak 88 lira para cezası kesildi.
Cezanın yazılmasının ardından araç sürücüsü, görev başında olan polislere teşekkür edip yeni yıllarını kutlayarak ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 02:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER