250 Kişilik ekip seferber oldu

Elazığ'ı etkisi altına alan kar yağışı sonrasında belediye ekipleri sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, tuzlama ve kar temizleme çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ettiler.

250 Kişilik ekip seferber oldu
Elazığ'ı etkisi altına alan kar yağışı sonrasında belediye ekipleri sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, tuzlama ve kar temizleme çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ettiler. Yapılan çalışmalarla kentin ana arterleri kar kitlesinden temizlenirken, ana caddelerin kaldırımları da yayalar için daha güvenli bir hale getirildi.

Meteoroloji’den gelen hava tahminlerine göre çalışmalarını planlayan ve bu doğrultuda tedbir alan ekipler bu kapsamda çalışmalarına gece geç saatlerden itibaren başladı. Şehrin genelinde etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkilerken ulaşımda her hangi bir sıkıntının yaşanmaması için Elazığ Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler gece yarısından itibaren şehrin ana arterleri ve mahallelerde tuzlama çalışmalarına devam ettiler. Şehir merkezinde Hastahane ve kamu kurumlarıyla bağlantılı cadde, sokak ve bulvarlar, iş makineleriyle özenle temizlenirken, yine karla mücadele kapsamında yayalarında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması adına kaldırımlarda bulunan karlar da Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından temizlendi.

Elazığ Belediyesi tarafından şehir merkezindeki karla mücadele çalışmaları, yaklaşık olarak 250 kişilik personel, 20 kamyon, 8 adet yükleyici ve 4 adet de greyder tarafından tüm kente aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu; Çalışmaların gece yarısından itibaren devam ettiğini belirterek açıklamasına şöyle devam etti: “Öncelikle personelimize içten bir teşekkür ediyorum. Çünkü gece geç saatlerden itibaren Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev yapan personellerimizin özverili çalışmalarıyla, şehrimizde olumsuz bir durum yaşanmaması için büyük bir çaba gösterdiler. Çalışmalarımızı ulaşımın aksamaması adına şehrin ana arterlerinde ve otobüs ile minibüs güzergâhlarında gerçekleştirdik. Ekiplerimiz şu anda yoğun olarak şehir merkezinde ve mahallelerde çalışmalarına devam ediyorlar. Gece boyunca vardiyalı bir şekilde tuzlama ve karla mücadele çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz hastanelerle bağlantılı yolları da sürekli olarak açık ve kar ile buz kitlesinden temiz tutmaya çalışıyorlar, sorunsuz bir kış mevsimi geçirmek için ekiplerimiz şuan için seferber olmuş durumdalar” dedi.

Başkan Selmanoğlu, açıklamasında son olarak, hemşerilerimizin yaşayacakları olumsuz durumlar karşısında Elazığ Belediyesine 153 numaralı telefondan ulaşabileceklerini hatırlattı.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2012, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER