“Azimle çalışmaya devam edeceğiz”

Sağlık – Sen Elazığ Şube Başkanı Mehmet Karataş, “2015, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması mücadele yılımız olacak” dedi.

“Azimle çalışmaya devam edeceğiz”
Sağlık – Sen Elazığ Şube Başkanı Mehmet Karataş, “2015, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması mücadele yılımız olacak” dedi.
 
Karataş, yaptığı açıklamada, Sağlık Sen olarak üyelerin ve bütün sağlık çalışanlarının hak ve menfaatlerini koruma, aynı zamanda milletten ve milli iradeden yana olmanın mücadelesini verdiklerini belirtti.
 
Sendika üyelerinden aldıkları güç ve destekle şimdiye kadar başaramadıkları bir şeyin olmadığını ve şuana kadar verdikleri sözlerin hepsini tuttuklarını belirten Karataş, “Toplu sözleşmeyi memur sendikacılığına kazandırdık, başörtüsü yasağı garabetine son verdik, milli iradeden yana olduk. Darbelere ve darbecilere ortak aklın sesi olarak dur dedik. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına sayısız kazanım elde ettik. Bunları elbette yeterli görmüyoruz. Taleplerimiz kazanıma dönüşene kadar, mücadelemize devem edeceğiz.
 
Hepinizin hatırlayacağı üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Büyük Türkiye Buluşmamız’da misafir etmiş ve talepleri sizlerin huzurunda dile getirmiştik. O tarihteki buluşmaya Başbakan olarak katılan Sayın Erdoğan da, lisans tamamlama, yıpranma payı ve kreş konusunda söz vermişti. Hamd olsun, lisans tamamlama kanunlaştı, teknik kısımları üzerinde çalışılıyor, en kısa zamanda hayata geçecek.
Yıpranma payı konusunda, Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordineli bir şekilde çalışıyor. Bütün sağlık çalışanlarımızın yıpranma payı alması için çalışmalarımız sürüyor.Kreşle ilgili genelge de Eylül’de yayınlanmıştı.
 
2015; adaletsiz performans sisteminin değişmesi, adaletli ve hakkaniyetli bir ek ödeme sisteminin hayata geçmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve yıpranma payının hayata geçmesinin mücadele yılı olacak.
 
Bunun yanı sıra elde ettiğimiz hakların daha geliştirilmesi, sözleşmeli çalışan kardeşlerimizin kadroya alınması, ilgili bakanlıklarda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının yapılması için çalışacağız.
 
Bütün bunların yanı sıra sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına dikkat çeken çok sayıda araştırma yaptık. Bunların en sonuncusu ise Sağlık Okuryazarlığ Araştırması. Türkiye’de bir ilk olan araştırmamız, sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliği ve sağlık bilincinin artırılmasına ciddi katkı yapacak.
 
Şimdiye kadar verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk. Hayal bile edilemeyecekleri kazanıma dönüştürdük. Bundan sonra da sizlerden aldığımız güçle, hiç durmadan Yeniden Büyük Türkiye idealine yürüyeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye; daha özgür, daha demokrat, çalışanların haklarını aldığı, yaşam standardının yükseldiği, bölgesinde lider ve sözü dinlenen bir ülke olacak. Yeniden Büyük Türkiye; Sorunlarından arınmış, çözüm sürecini başarıyla sonuçlandırmış, bütün bunları sivil, demokrat, vatandaşı tanımlamak yerine vatandaşını olduğu gibi tanıyan, bütün inançların güvencesi olan Yeni Anayasa ile taçlandırmış Türkiye.
 
Ülkemize, milletimize ve insanlığa hizmet yolunda bir yılı geride bıraktık. Bu hizmet yolculuğunda değişen sadece yılın ismi olacak. Biz yine 20 yıldır Memur-Sen ve Sağlık-Sen şemsiyesi altında gerçekleştirdiğimiz hizmet yolculuğunu daha büyük adım ve azimle sürdürmeye devam edeceğiz.
 
Yeni yılın; üyelerimize, milletimize ve insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesi, Dünya üzerinde ağlayan gözlerdeki yaşın durması, savaş ve çatışmaların sona ermesi, öncelikle İslam coğrafyasına huzur ve sükûnetin gelmesi temennisiyle, daha güzel bir yıl diliyorum.” dedi.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2014, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER