94 Ruhunun Adresi Refah Partisi’dir

Tamer ÖREN - Türkiye’de bugün 94 yılına ihtiyaç olduğunun dile getirildiğini belirten Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih ERBAKAN “Eğer 94 ruhunu istiyorsak, hepimizin Yeniden Refah Partili olması lazım. 94 ruhu milli görüş ruhudur ve milli görüş temsilcisi de Yeniden Refah Partisi’dir” dedi.

D8 organizasyonunu  kuruluş amacına göre çalıştıracaklarını  söyleyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih ERBAKAN “Kuvveti üstün tutan ABD ve Avrupa’nın peşinden koşmak yerine D8 organizasyonunu güçlendireceğiz ve heyecanlandıracağız” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı  Fatih ERBAKAN, partisinin Elazığ il teşkilatının 1. olağan kongresine  katılmak için Elazığ’a geldi.  ERBAKAN’a Elazığ  gezisinde  genel başkan yardımcıları Prof. Dr. Sacit GÜNBEY ve Prof. Dr. Doğan AYDAL eşlik etti.  Kültür Park Mamüratül Aziz salonunda gerçekleştirilen  kongreye  partililer yoğun ilgi gösterdi.

Milli görüşü ve  Necmettin ERBAKAN hocayı  siyasete alet etmeye kalkanların elinden kurtarmanın vakti geldiğini belirten  ERBAKAN “Artık bu milleti doğruya yakın yanlışlardan kurtarmanın vakti gelmiştir. Hayrın kendisinin, işin aslının meydana çıkma vakti gelmiştir. 50 senelik tertemiz, lekesiz başarılarla dolu geçmişin yeniden canlanma vakti gelmiştir. Bütün bu sebeplerden dolayı Yeniden Refah Parti’miz kuruldu. Hayrın kendisi meydan çıktı, kutlu kervan yola revan oldu. 23-24 Kasım’da Yeniden Refah Partisi’ni kurarken, bütün dünyaya ilan ettiğimiz gibi biz sırtımızı Hacı Bayram Veli’ye Ebu  Eyyüb El Ensari’ye, Abulhamid Han’a ve Erbakan hocamıza yaslayarak çıktık. Bu istikametten ayrılmadığımız müddetçe bütün dünya bir araya da gelse sırtımız yere gelmeyecektir. 7 milyar insanı, Müslüman olsun veya olmasın kurtarmak için geliyoruz” diye konuştu.
 

Mevcut iktidar gitsin ne olursa olsun anlayışında değiliz

Hizmeti kim yaparsa yapsın teşekkür etmek için geleceklerini vurgulayan  ERBAKAN “Ancak bununla birlikte elbette eksikleri tamamlamak için geliyoruz. Yapılan yanlışları düzeltmek için geliyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak, önce cayır cayır yanan evimizdeki yangını söndürmekle uğraşacağız. Bütün gücümüzü bu yangına su taşımaya vereceğiz. Biz bu nedenle ve her fırsatta diyoruz ki ,bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışı ile siyaset yapmıyoruz. Biz, bu sorunları çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla siyaset yapıyoruz” diye kaydetti.

D8’i Yeniden Canlandıracağız


 Bu milletin  sadaka almayı değil alın teri dökmeyi sevdiğini ifade eden ERBAKAN “Bizim iktidarımızda istihdam ve üretim seferberliği ile bir tane işsiz kalmayacak. Şu basmakta olduğumuz topraklara bastonunuzu dikseniz, beş çeşit ürün verir. Bizim iktidarımızda ekilmeyecek alan kalmayacak. D8 organizasyonunu canlandıracağız, güçlendireceğiz ve kuruluş amaçların uygun bir şekilde çalıştıracağız. Kuvveti üstün tutan ABD ve Avrupa’nın peşinden koşmak yerine D8 organizasyonunu güçlendireceğiz ve heyecanlandıracağız. Türkiye’de bugün 94 yılına ihtiyaç olduğu dile getiriliyor. Eğer 94 ruhunu istiyorsak, hepimizin Yeniden Refah Partili olması lazım. 94 ruhu milli görüş ruhudur ve milli görüş temsilcisi de Yeniden Refah Partisi’dir. Milletimizin özlediği 54’üncü hükümetin o efsane hizmetlerini aynen ve daha da fazlasıyla yapacak ve gerçekleştirecek olan irade Yeniden Refah Partisi’ndedir. Önce yaşanabilir bir Türkiye’yi ardından yeniden bir Türkiye’yi ardından da adil bir dünyayı yeniden kuracağız” diyerek sözlerini tamamladı.
 

 Asıl film şimdi başlıyor

Bugün Elazığ’da 1994’ün heyecanını yaşadıklarını  dile getiren Fatih ERBAKAN “  Elazığ hünkar mahfili milli görüşün kalesinde Erbakanlı günlerin heyecanını ve coşkusunu yaşadık. Bu selin önünde hiçbir güç duramayacak. Bu selin önünde bu coşkunun bu aşkın önünde Allah’tan başka hiçbir güç duramayacak. Yeniden geliyoruz, yeniden diriliyoruz, yeniden şahlanıyoruz. Bu gece Siyonizm’in 300’ler meclisi, dış güçlerin mensupları uyku ilacıyla dahil uyuyamayacaklar. Ey dış güçler; ey zalimler, ey sömürgeciler, ey ırkçı emperyalizm. Biz Yeniden Refah Partimizi kurarken size ne dedik? Bugüne kadar ki sahneler filmin fragmanıydı. Asıl film şimdi  başlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından yapılan kongre sonucu  mevcut başkan Fikret UYMAZ yeniden il başkanlığına seçildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER