ADALET İSTİYORLAR

Feti Sekin Şehir Hastanesinde Doktorlar Arsındaki Maaş Farkı Yüzde Ellinin Üzerinde

ADALET İSTİYORLAR

Feti Sekin Şehir hastanesinde yaşanan doktor göçlerinin nedeninin maaş farkları olduğu öğrenildi.

Edindiğimiz bilgilere göre doktorlar arasında yüzde ellinin üzerinde maaş farkları olduğu görüldü.

Aynı branşta çalışan iki doktorun maaş farkı yüzde ellinin üzerinde, yaşanan eşitsizliğe isyan eden bazı doktorlar maaş bordrolarını gazetemize göndererek şu açıklamayı yaptılar.”

Size attığım bordrolar, 2 uzman nöroloji doktorunun Ocak 2019 maaş bordrosu.  İkisinin de kadro derecesi aynı, eğitimleri aynı. Aynı klinikte çalışıyorlar. Biri 4924 kadrolu yani sözleşmeli 11300 TL maaş alıyor. Diğeri 657 ye tabi 4800 TL maaş alıyor. Şehir hastanesindeki bu adaletsizliği gündeme getirmeniz için gönderdim. Hastanede 300 tane hekim var bunlardan 50 kişi bu sözleşmeden faydalanabiliyor. Adalet istiyoruz diyor tüm hekim arkadaşlar. Şuanda birçok hekim arkadaş hastaneden ayrılacak ya tayın isteyecek ya da özel hastanelere geçecekler.” Denildi.

Yaşanan maaş farkları karşısında çaresiz kalan doktorlar birer, birer hastaneden ayrılma yollarını ararken, yaşadıkları adaletsizliğin ortadan kaldırılması için yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Feti Sekin Şehir hastanesinde branşlarında başarılı olan çok sayıda uzman doktorlar yaşanan maaş farkları nedeniyle görevlerinden ayrılmaları sonucu hasta sayısında da düşüş olduğu ifade edildi. Yaşanan beyin göçünün devam edeceği ifade edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayfer
Ayfer - 2 ay Önce

Doktorlar gerçekten bunkadar azmı kazanıyolar boşuna çolugmuza çocugumuza doktor ol diyoruk eşim servisci daha ççokalıyor gerçekse azımış

SIRADAKİ HABER