Alacakaya'nın Parlayan Yüzü

“Doğduğum ve ekmeğini taşından toprağından kazandığım ilçeme, hizmet etmek benim için büyük şeref ve nimettir.”

Alacakaya'nın Parlayan Yüzü

Elazığ’ın Alacakaya ilesinin Ak Partili belediye Başkanı başaran Yaşlı görevde bulundukları 4.5 yıllık sürede yaptıkları hizmetlerle ilçenin çehresini değiştirdiklerini söyledi.
Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı bir Alacakaya sevdalısı olduğunu ifade edere, hizmetlerinin belediye sınırları ile sınırlı olmadığını, ilçe köylerine de hizmet götürdüklerini belirterek,” Ben sadece Belediye sorumluluk alanlarımızla kalmayarak ilçe köylerimize dahi hizmetlerimizi götürmeye hep çaba gösterdim. Doğduğum ve ekmeğini taşından toprağından kazandığım kıymetli ilçeme, hizmet etmek benim için büyük şeref ve nimettir. Şunu ifade etmek isterim ki Başkanlık Makam sevdalısı olmadığımı ilçemizin sevdalısı olduğumu bir kez daha bilmenizi isterim. Bunun da en büyük göstergesi 2014 yılından bu yana içinde bulunduğumuz yılın son aylarına kadar yapmış olduğumuz çalışmalar ve hizmetlerimizdir.” Dedi.

Başka kim hizmetleri kendi cebinden harcayarak yapardı?

Şimdi açıklayacağım rakamlar sadece ve sadece aile şirketimiz Alacakaya Mermer A.Ş. imkanları dahilinde ilçemizin her bir karışına hizmet için harcanan miktarlar olduğunu ve yapılan bu harcamaların bir kuruşu dahi Belediyemizin kasasından çıkmadığını, bütçesinden harcanmadığını bir kez daha altını çizerek ifade etmek isterim. 
Başkan Yaşlı yaptıkları hizmetlerinde Aile şirketlerinden imkanlarını seferber ettiklerini ifade ederek,”
Başkanlık Makamına geldiğimde, ilçemizin alt yapı sorunları mevcuttu, içme su sıkıntısı mevcuttu ara yolların, bağlantı yollarının mahalle içinde ki sirkülasyonunu sağlayan yollarda sıkıntı mevcuttu. Mahalle ara sokaklarının yolları, mahalleler arası bağlantı yolları kullanılamayacak derecede kötüydü 
ve şu anda neredeyse altyapısı eksiksiz içme su hattındaki yenilemeler ve ek su kaynaklarıyla bunları bitirmiş en azından minimize etmiş bulunmaktayız. İlçemizin her noktasına her bölgesine ve tüm mahallelerine ulaşmış bulunmaktayız. Yapılan hizmetlerde Belediyemizin imkanlarını beklemedik hizmetlerimizi yapmak için Aile şirketimin(ALACAKAYA MERMER A.Ş) bütün imkanlarını dün olduğu gibi bugünde fazlasıyla seferber ettik. Yalnız ve yalnız tek hedefimin ilçemizi güzelleştirmek ve ilçemizi geliştirip tek marka haline getirmek olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim. Demem o ki Başkanlık Makamı değil ilçe sevdalısı olarak her zaman sizlerle bu yolda yürüdüm yürümeye devam edeceğim” diye konuştu

Yaşlı,” Merkez ve Gündoğdu mahallelerimize toplamda 1000 m2 lik alanlara oyun gruplarını kurduk ve önümüzdeki aylar içerisinde Altınçanak Mahallemizde 450 m2 alana park ve çocuk oyun gurubu alanı oluşturacağız. Bunları yaparken hamdolsun ki Belediyemizin imkânları ve yanı sıra Belediyemizin kısıtlı imkânlarından dolayı hizmetlerimizin aksamaması için aile şirketimiz olan Alacakaya Mermer A.Ş. imkânlarıyla (iş makinaları, mazot, ocak taşı vb.) ilçemizin her karışına hizmet götürdük ve götürmeye de devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu vefa borcumu ödemeyi bana nasip ettiği için rabbime sonsuz kere şükrediyorum. Tabii ki de bu vefa borcumuzu ödemeye yetmez adına yakışır hizmetlere teveccühlerinizle devam edeceğiz. En önemli ve zaruri eksikleri tamamlamakla birlikte yapısal ve sosyal hizmetlere geçeceğimizden kimsenin kuşkusu ve şüphesi olmasın. İlçemize hizmet etmek için yerel yönetimde görev almayı amaçladık ve yılmadan bu amacıma doğru koşar adımlarla devam edeceğim. Sizlere kendi insiyatifimizi kullanarak yapmış olduğumuz Hizmetleri rakamlarla ortaya döküp anlatmak daha makul olacağını düşünüyorum ve ek olarak ta sorarım bu Hizmetleri kendi cebinden harcayarak başka kim yapardı? Mevki ve makamlarını değiştirmek için aday adayları mı yoksa makamın koltuğu ve maaşına ihtiyacı olanlar mı?. Şimdi açıklayacağım rakamlar sadece ve sadece aile şirketimiz Alacakaya Mermer A.Ş. imkanları dahilinde ilçemizin her bir karışına hizmet için harcanan miktarlar olduğunu ve yapılan bu harcamaların bir kuruşu dahi Belediyemizin kasasından çıkmadığını, bütçesinden harcanmadığını bir kez daha altını çizerek ifade etmek isterim.” Dedi. 
Başkan Başaran Yaşlı,” Daha detaylı bilgi almak isteyen hemşerilerimin her türlü dokümana Belediyemizden dilediği zaman ulaşabilecektir.”

TOPLAM OCAK TAŞI MALİYETİ 390,184.26
TOPLAM KİLİTLİ PARKENİN MALİYETİ 1,641,600.00
TOPLAM KUMUN MALİYETİ 86,680.00
TOPLAM SU OLUĞU VE BORDÜRÜN MALİYETİ 93,324.00
SICAK ASFALT VE ELEK ALTI 125,000.00
Belediye Başkanı Makam Aracının Yakıtı 116,640.00
Belediye Başkanı Makam Aracının Şoför Gideri 210,000.00
Alacakaya Belediyesi ve Alacakaya Halkının İhtiyaçlarına Binaen Akaryakıt Yardım 990,000.00
GENEL TOPLAM 3,653,428.26
 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER