Baskilliler İstanbul’da İftarda Buluştu

Tamer ÖREN - İstanbul Baskilliler Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen programla yaklaşık bin 500 Elazığlı iftar programında buluştu.

Baskilliler İstanbul’da İftarda Buluştu

 İstanbul Baskilliler Sosyal Yardımlaşma Derneği  bir iftar programı düzenleyerek     üyeleriyle bir araya geldi. Düzenlenen iftar yemeğine   ELFED Başkanı Faik İÇMELİ, İstanbul’da faaliyet 23 Elazığlılar derneğinin başkanları ve  yaklaşık  bin 500 dernek üyesi katıldı. ELFED olarak   ellerinden geldikçe hemşehrileriyle bir araya gelmeye çalıştıklarını belirten Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanı Faik İÇMELİ  “ Sizlerinde bildiği gibi dernekçilik zor iş. Biz birbirimize destek oldukça ve var oldukça dernekçilik yürür. Derneklerimizin düzenlemiş olduğu faaliyetlerle  İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizle daha iyi kaynaşma ve daha sık bir araya gelmeyi istiyoruz. Son yıllarda derneklerimiz daha da aktif olması bizleri son derece mutlu etmiştir” dedi.

“Programa  olağan yoğun ilginin kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade eden dernek başkanı Murat ELMAZ  “ Davetimizi geri çevirmeyip iftar programımıza katılan siz değerli hemşehrilerime  sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Biz birlikte varız. İnşallah ilerleyen zamanlarda başka faaliyetlerde yapacağız. Şuan ki dernek binamız yeterli değil. Dernek olarak 3 katlı bir yer arayışındayız ve mülkünü satın almayı düşünüyoruz. Programımıza emek veren katkısı olan herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER