BECAYİŞ FIRSATÇILARA KAPI AÇTI

Özel Haber: Faik Akgün -  24 Ocak 2020’de yaşanan depremin ardından yaşanan kira fırsatçılığının bir benzeri resmi becayiş tarihlerinin açıklanmasının ardından Elazığ’da yeniden hayat buldu   

BECAYİŞ FIRSATÇILARA KAPI AÇTI

24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan 6,8 şiddetindeki depremle sarsılan Elazığ’da depremin hemen ardından kiralarda fahiş fiyat artışları yaşanmış ve çok sayıda vatandaş kira mağduriyeti yaşanmıştı. Kamuoyunda bu durum fırsatçılık olarak nitelenerek yetkililere fırsatçılığın önüne geçmeleri için çağrılar yapılmıştı.  2020 yılında yaşanan bu fırsatçılığın bir benzeri  resmi becayiş tarihlerinin açıklanmasının ardından yeniden yaşanmaya başlandı. Becayiş yapmak isteyen vatandaşlara  sosyal medya hesapları üzerinden ulaşan şahıslar becayiş karşılığında ücret talep edilmesi sonrasında neye uğradığını şaşırdı.

Yemişlik İçin 40 Bin Lira İstedi

Çekilen kura sonrası Çatalçeşme Mahallesi TOKİ Konutları’nda hak sahibi olan vatandaş   hak sahibi olduğu konutu, Yemişlik Bölgesi’nde bulunan bir konutla becayiş etmek istedi. Sosyal medya üzerinden Yemişlik’te ki konutunu becayiş etmek isteyen vatandaşa ulaştı.  Vatandaş Yemişlik’te ki konutunu Çatalçeşme ile becayiş etme karşılığında 40 bin lira talep etti.  Yaşadığı bu tablo karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaş yetkililerden becayiş fırsatçılığına karşı çözüm bulmalarını istedi.  

Çatalçeşme Yemişlik İle Aynı Değilmiş

Çatalçeşme’de ki evini becayiş etmek isteyen vatandaştan 40 bin lira talep eden kişinin savunmasında konutların inşa edildiği mevkilerin  gelişim açısından aynı olmadığı  gerçeğinden faydalanmak istediği  gözler önünü serilirken fırsatçının bu savunması akıllara konutların inşa edildiği alanların gelişim açısından doğru seçilip seçilmediği sorusunu  getirdi. Fırsatçı vatandaşa  göre Yemişlik Çatalçeşme ile aynı değilmiş.

Yorumlar (2)
Örfi 1 ay önce
Herşey bir tarafa,buna sebep olan basiretsiz il yöneticileridir.Bu iş başlamadan yazdık,yapmayın bu işi fırsatçı, rantci simsarlarin tuzağına düşürmeyin,ne oldu."Becayiş Borsası "kuruldu.Simdi adam becayişle 30-40 bin cebe atıp sonrada diyecekki ben vazgectim,almıyorum.Buyur burdan yak!
SAFARİ 1 ay önce
EH BUDA DERS OLSUN. NE YAPARSAN YAP DA İŞİNLE İNSANI DÖVME. DERİM.
16°
açık
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:30
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@