Bektaş, zirve toplantısına katıldı

Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonun (FIRATSİFED) üyesi olduğu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) “10’uncu Kuruluş Yılı Zirvesi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Bektaş, zirve toplantısına katıldı

 Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonun (FIRATSİFED) üyesi olduğu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) “10’uncu Kuruluş Yılı Zirve”si, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) bu sosyal yapının içerisinde dört ili  8 derneği 1000 e yakın iş insanını  temsil etmektedir. FIRATSİFED Başkanı Yahya Alper BEKTAŞ TÜRKONFED’in  Yönetim Kurulu üyesidir.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) 10’uncu Kuruluş Yıldönümü Zirvesi, iş dünyası ve ekonomi yönetimini buluşturdu. TÜRKONFED ile Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla Sabancı Center’da gerçekleşen zirvenin açılışında konuşan Süleyman Onatça, konuşmasında TÜRKONFED hakkında bilgi  verdi.

Onatça;’’TÜRKONFED’in 3’ü sektörel, 20’si bölgesel olmak üzere 23 federasyonu bulunan  155 gönüllü iş insanı derneği olan 13 bin üyesi ve 40 bine yakın şirketi bünyesinde barındıran bir konfederasyondur. 2015’te Genişleme ve Derinleşme Projemizi devam ettirerek, 2016’da 26 bölgede 26 federasyonla bu süreci tamamlamayı planlıyoruz.’’dedi. 

Zirvenin açılışına katılan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali BABACAN Demokrasilerde sivil toplum kuruluşlarının çok önemli rolü olduğunu belirterek, “Hem sorunların dile getirilmesi hem de çözüm gayret ve somut çözüm önerileri bizler için çok kıymetli” dedi. Babacan, Türkiye’nin G20 Başkanlığı döneminde “Women 20” yapılanması için çalışmaları başlattıklarını ve sürecin olumlu sonuçlanması durumunda başta 20 ülkeleri olmak üzere tüm dünyada kadınların işgücünün konumunun güçlendirilmesini istediklerini belirtti.

Zirve ‘’10. Yılında TÜRKONFED ve İş Dünyası Örgütleri için Gelecek Perspektifleri” paneliyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER