Belediye Sözleşmelilerine Kadro Müjdesi

Belediyelerle sözleşmeli olarak çalışan 17 bin 800 çalışana kadro verilecek Belediyelerde sözleşmeli çalışan 17 bin 800 kişinin ...

Belediye Sözleşmelilerine Kadro Müjdesi
Belediyelerle sözleşmeli olarak çalışan 17 bin 800 çalışana kadro verilecek Belediyelerde sözleşmeli çalışan 17 bin 800 kişinin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışma son aşamaya geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, bu konuda yaptıkları çalışmanın tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Bakan Faruk Çelik, yaptığı açıklamada, kamuda 4B statüsünde çalışan sözleşmeli personele kadro verilmesi sırasında belediyelerdeki sözleşmeli personelin dışarıda tutulduğunu, bu durumun da mağduriyete yol açtığını hatırlattı.

Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin “Başbakanın kendilerine kadro sözü” verdiğine dair açıklamaları olduğunu kaydeden Çelik, “Sayın Başbakan bize bu konuda bir çalışma yapma talimatı vermişti. Bu çalışmayı bitirme aşamasına getirdik. Çalışmayı Başbakan'a sunacağım. Tahminen 5-10 gün içinde konuyu Bakanlar Kurulu'nda tartışıp alınan kararı kamuoyuyla paylaşacağız. Başbakanın onayını aldıktan sonra yasal düzenleme için Meclis gündemine taşıyacağız” dedi.

Bakan Çelik, “belediyelerdeki sözleşmelileri kadroya geçirmek istediklerini fakat maliyet açısından da olaya bakmak gerektiğini ifade etti. Çelik Temennilerinin bir sıkıntı olmadan kadro yasasını çıkarmak olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2012, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER