Belediye, YKS İçin Bir Dizi Önlem Aldı

Elazığ Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili Elazığ Belediyesi tarafından bir dizi önlem aldı. Sınavlara girecek adaylar için ulaşımın ücretsiz olacağını aktaran Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, herhangi bir sorun yaşamamaları için öğrencilere tüm imkânları sunacaklarını belirtti.

Belediye, YKS İçin Bir Dizi Önlem Aldı

Elazığ Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “15-16 Haziran 2019 tarihlerinde üç oturum şeklinde gerçekleşecek olan sınavlara katılacak öğrencilerimiz, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecekler. Sınava girecek öğrencilerin yoğun olacağı okullara ise ek otobüs seferleri düzenlenerek öğrencilerin daha rahat bir şekilde gidiş-dönüşü sağlanacak" ifadelerine yer verildi.

SINAV GÜNÜ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DURDURULACAK

Öğrencilerin dikkat dağınıklığı yaşamaması için sınav bölgelerine yakın alanlarda yapılan inşaat çalışmalarının sınav bitimine kadar durdurulacağı belirtilen açıklamada; "Öğrenciler sınavdayken okul çevrelerinde seyyar satıcıların ses ve gürültü yapmalarına ise izin verilmeyecek. Belediye ekipleri tarafından sürekli denetimler gerçekleştirilerek öğrencilerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda sınav sürelerini geçirmeleri sağlanacak. Vatandaşlarımızdan da öğrencilerin rahat bir ortamda sınav geçirebilmeleri için duyarlı olmalarını istiyoruz” denildi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Herhangi bir sorun yaşamamaları için öğrencilere tüm imkânları sunacaklarını kaydeden Başkan Şerifoğulları; ""Genç kardeşlerime güveniyor ve başarılar diliyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER