Belediyeden genel temizlik kampanyası

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Rızaiye, İcadiye ve İzzetpaşa Mahallelerinde temizlik çalışmalarına başladılar.

Belediyeden genel temizlik kampanyası
Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin dün yürüttüğü çalışmada bu mahallelerin tüm cadde ve sokakları temizlendi. Çalışmalar kapsamında orta refüj yeşil alan, temizliği, kaldırım temizliği ile ilaçlama çalışmaları da yapıldı.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin dün Rızaiye, İcadiye ve İzzetpaşa Mahallelerinin ana cadde ve sokaklarında yapmış olduğu geniş kapsamlı temizlik çalışmasına 15 araç ve 40 personel katıldı.

Elazığ Belediye Başkan Vekili Gültekin Koç, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede “Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz periyodik olarak sürdürdükleri geniş kapsamlı genel temizlik çalışmalarını üç mahallemizde sürdürdü. Bilindiği gibi her hafta bir ya da birkaç mahallemizin rutin ve günlük temizliğin dışında en ücra köşelerine ve atıl alanlarına varıncaya kadar temizlendiği kampanyalar düzenlemekteyiz.
 
Bu çerçevede daha önceden planlanmış program gereği merkezi mahallelerimizden olan İcadiye, Rızaiye ve İzzetpaşa Mahallerimiz yaptığımız çalışmalarla temiz bir görünüme kavuştu. 15 temizlik aracımız ile 40 personelimiz bu kampanyada görev aldı. Yeşil alanlar ile sokaklarımız temizlik açısından bakımdan geçirilirken, yaz aylarında bulunmamız hasebiyle oluşabilecek sivrisinek ve haşereyle mücadele kapsamında ilaçlama aracımız da, cadde cadde, sokak sokak gezerek ilaçlama çalışması yaptı.
 
Günün 24 saatinde vardiyalı olarak çalışan ekiplerimiz ayrıca her mahallede, mahalle muhtarlarımızın nezaretlerinde ilaçlama çalışmasına devam ediyor. Halkımızdan ricamız poşet sistemi uyguladığımız mahallelerde belirtilen saatler dışında çöpleri dışarı bırakmamalarıdır. Temizlik sadece belediye ekiplerinin değil tüm halkımızın vatandaşlık görevidir.
 
Kendi sağlığımız ve toplumun sağlığı için temizlik kurallarına uyalım. Bizler de Elazığ Belediyesi olarak temiz ve düzenli bir şehir için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz etmeye de devam edeceğiz." dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2007, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER