Belediyeden karla mücadele

Elazığ'ı önceki gün etkisi altına alan kar yağışı sonrasında belediye ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar tuzlama çalışmalarını...

Belediyeden karla mücadele
Elazığ'ı önceki gün etkisi altına alan kar yağışı sonrasında belediye ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdüler. Yapılan çalışmalarla kentin ana arterleri kar kitlesinden temizlendi.

Gece kentin tümünde etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken ulaşımda her hangi bir sıkıntının yaşanmaması için Elazığ Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler gece yarısından itibaren şehrin ana arterleri ve mahallelerde tuzlama çalışmalarını sürdürdüler.

Bu kapsamda şehir merkezi Hastane ve Üniversiteyle bağlantılı cadde, sokak ve bulvarlar, iş makineleriyle özenle temizlendi. Yine karla mücadele kapsamında yayalarında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması adına kaldırımlarda bulunan karlar da Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından temizlendi.

Karla mücadele çalışmaları yaklaşık olarak 350 kişilik bir personel, 25 kamyon, 8 adet yükleyici ve 4 adet de greyder tarafından tüm kente aralıksız bir şekilde sürdürüldü.

Belediyenin karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu; Çalışmaların gece yarısından beri devam ettiğini belirterek, “Öncelikle çalışmalarımızı ulaşımın aksamaması adına şehrin ana arterlerinde ve otobüs ile minibüs güzergâhlarında gerçekleştirdik. Ekiplerimiz şu anda yoğun olarak şehir merkezinde ve mahallelerde çalışmalarına devam ediyorlar. Gece boyunca vardiyalı bir şekilde tuzlama ve karla mücadele çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz hastanelerle bağlantılı yolları da sürekli olarak açık ve kar ile buz kitlesinden temiz tutmaya çalışıyorlar, sorunsuz bir kış mevsimi geçirmek için ekiplerimiz seferber olmuş durumdalar.” Dedi.

Elazığ Belediyesi karla mücadele timi şehir merkezinin yanı sıra şehre uzak olan yerleşim yerlerinden Beyyurdu, Alayaprak, Esenyurt, Esentepe gibi mahalle yollarının ulaşıma açık tutulması için de çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar.
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2012, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER