Belediye'den mesleki eğitim kursları

Elazığ Belediyesi, meslek edindirme ve beceri kursları ile meslek ve iş sahibi yapmaya devam ediyor.

Belediye'den mesleki eğitim kursları
Elazığ Belediyesi, meslek edindirme ve beceri kursları ile meslek ve iş sahibi yapmaya devam ediyor.

Bugüne kadar birçok kişinin eğitimine katkı ve meslek sahibi olarak iş bulmasına imkan sağlayan Elazığ Belediyesi, meslek edindirme ve beceri kursları ile meslek ve iş sahibi yapmaya devam ediyor.

Elazığ Belediyesi, 2012 yılında da açacağı yeni kurslar ve yapacağı yatırımlarla kentteki istihdam alanlarını genişletmeyi hedefliyor. Yeni dönem eğitim ve istihdama yönelik kurs kayıtlarının 01 Şubat Çarşamba günü başlayacağını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, bugüne kadar istihdamın yoğun olduğu meslekler olan bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar işletmeliği, temel İngilizce alanlarında eğitim kurslarını düzenlediklerini kaydetti.

Başkan Selmanoğlu, Elazığ Belediyesi olarak, 2012 yılının ilk kursunda AUTO CAD alanında katılımcılara eğitim ve sertifika vereceklerini belirterek, kursa katılmak isteyenlerin 1 Şubat Çarşamba günü Destek Hizmetleri Müdürlüğü yerleşkesi içerisinde bulunan kurs eğitim merkezine bizzat başvuru yapmaları gerektiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Selmanoğlu, "Belediye olarak hemşehrilerimiz için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda değerli hemşehrilerimizin yoğun katılımlarıyla açtığımız kurslar bu yıl da devam edecek. Yeni kursumuzda AUTO CAD alanında hemşehrilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları takdim edilecek. Bizler rutin belediye hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmenin yanında, sosyal ve kültürel anlamda da üzerimize düşen görevleri Elazığ Belediyesi olarak hayata geçiriyoruz. Amacımız meslek edindirme ve beceri kurslarıyla birçok kişiye eğitim vermek ve bu sayede işsizliğe bir nebze de olsa katkı sağlamaktır. Bu eğitim programı ile özellikle gençlerin eğitimine destek sağlamak ve onları meslek sahibi yapmak istiyoruz. Amacımız yerelde kalkınmayı sağlayarak, işsizliğe ve yoksulluğa çözüm üretmektir."
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2012, 23:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER