BELEDİYEYE DURMAK YOK

Darbe girişiminin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan Elazığlılara sosyal belediyecilik anlayışı ile eksiksiz hizmet eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bütün birimleri ve personeli ile gece Elazığlılarla birlikte demokrasi nöbeti tutup, gündüz ise belediye hizmetlerine devam ederek bu alanda kırılması zor bir rekorun altına imza attı.

ELAZIĞ GÜNCEL 09.08.2016, 20:07 09.08.2016, 20:07
5215
BELEDİYEYE DURMAK YOK
Darbe girişiminin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan Elazığlılara sosyal belediyecilik anlayışı ile eksiksiz hizmet eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  bütün birimleri ve personeli ile gece Elazığlılarla birlikte demokrasi nöbeti tutup, gündüz ise belediye hizmetlerine devam ederek bu alanda kırılması zor bir rekorun altına imza attı.

Bütün Türkiye’yi sosyal, ekonomik alanda etkileyen darbe girişimi sürecinde Elazığ Belediyesi, Başkan Mücahit Yanılmaz’ın önderliğinde kısa, orta ve uzun vadede planlanan projelerini aksatmadan devam ettirdi.
 
HAYVAN HASTANESİ BELİRTİLEN TARİHTE AÇILACAK
Elazığ’da yapımı devam eden ve Türkiyeʹnin en modern Hayvan Hastanesi olacak tesisin yüzde 65ʹi tamamlandı.
Elazığ Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl temeli atılan Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi Barınak Tesisi'nde sona yaklaşılıyor. Yapımı hızla devam eden tesisin Ekim ayı sonunda hizmete açılması planlanıyor. Merkez Dilek köyü mevkiinde 30 Bin m2 alana inşa edilen tesis; 300 kapalı 200 açık olmak üzere, yaklaşık 500 köpek ve 40 kediyi barındıracak. Tesiste ayrıca, açık alanlarda 20 köpek için korunaklı alanlar yapılacak. Geçici Hayvan Bakımevi'nde 1 Ameliyathane Binası, 6 Postoperatif Hasta Bakım Ünitesi ve her bir Bakım Ünitesi içerisinde 10 açık ve 10 kapalı Barınak Birimleri, 1 İdari Bina, 1 Kafeterya, 1 Karantina Binası, 1 Uyuz Bakım Ünitesi, 1 Su Deposu, 1 Dezenfekte Havuzu ve Steril Havuz, 1 Güvenlik Kulübesi, 1 Kedi Evi ve 1 Yavru Köpek Teşhir Alanı bulunacak. 30 dönüm arazi üzerine yapılan barınağın ameliyathane binasında ise kapalı alan içerisinde 30 Postoperatif Müşahede Odaları, 2 Bulaşıkhane, 2 Mama Deposu, 1 Kayıt Ofis ve Muayenehane, 1 İlk Kabul Kısmı, 1 Troyler Deposu, 10 adet Premium Müşahede Odası, 1 Ecza Deposu, 1 Röntgen Odası ve Bekleme Odası, 1 Veteriner Hekim Odası ve 1 Ameliyathane Odası yer alacak. Geçici Hayvan Bakımevinin çevresi istinat duvarı, istinat duvarının üzeri ise tel kafes olacak. Saha içi ve saha dışı yaklaşık 2 Kilometre ulaşım yollarının bulunacağı tesis elektrik enerjisini 250 KVA'lik bir trafodan sağlayacak. Hayvanların yeme içme, barınma ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanan tesisin soğutma sistemi havalandırma ve klima ile ısınma sistemi ise sıvı yakıt ile karşılanacak. İçme ve kullanma suyu için de mevcut parselin içerisinde 1 sondaj kuyusu yapılacak.
 
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SPOR SALONU’NUN TEMELİ ATILDI
Elazığ Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen ‘15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nun temel atma töreni, gerçekleştirildi.
Elazığ Belediyesi tarafından inşası tamamlanarak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim edilecek spor salonu, 7 bin metrekarelik alanda, 2 bin 285 metrekarelik zemin üzerine inşa edilecek.
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, görevde bulundukları süre zarfında çocukların ve gençlerin geleceğine, gelişimine katkı sağlayacak her çalışmayı öncelediklerini ifade ederek, “Şehrimizde bizden önceki yıllara ait 17 adet semt sahası bulunuyordu. Bizler ise iki yılda 25 adet yeni semt sahasını hizmete sunduk. Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol takımımız son iki yıldır Süper Lig şampiyonu olarak ülke çapında önemli bir başarıya imza atmıştır. Yine 2014 yılında kurduğumuz Elaziz Belediyespor futbol takımımız ilk sezonda Amatör Lig’de, ikinci sezonda BAL Ligi’nde şampiyon oldu, bu yıl da Spor Toto 3. Lig’de mücadele edecek. Elazığ Belediyesi olarak '12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvasının bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. İlk yıl 5 bin, ikinci yılımızda 8 bin çocuğumuza ulaştık. Bu yıl ise hedefimiz 10 bin çocuğumuza ulaşmak. Çocuklarımızın geleceğine katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu projeyle, şehrimizde sporun alt yapısını oluşturuyoruz. Gençlerimiz için ne kadar destek sağlarsak sağlayalım, ne kadar yatırım yaparsak yapalım hep daha fazlasını yapmak gerektiğinin sorumluluğuyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Başkan Yanılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Temelini attığımız spor salonu, evlatlarımızın, yavrularımızın, gençlerimizin ve büyüklerimizin daimi spor yapacağı ve hizmet alacağı bir mekan olarak Elazığ’a hizmet edecek. Buranın ihalesini yaptık ve müteahhit firmamızın 500 günlük iş yapım süresi var. İnanıyorum ki müteahhit firmamız burayı daha hızlı yapacak ve önümüzdeki 2017 yılının eylül veya ekim aylarında bu tesislerin açılışını yapacağız."
Tesis kadar tesisin isminin de büyük önem taşıdığının altını çizen Başkan Yanılmaz, “15 Temmuz’da Türkiye çok önemli bir sınavdan geçti. Ülkeyi bölmek, parçalamak, yok etmek isteyen silahlı hain güçlere karşı, silahsız güçler meydana çıktılar. İmanlarını, yüreklerin, cesaretlerini ortaya koydular. Ve bu ülke, bu vatan bölünmez, bu bayrak inmez dediler, bu yolda şehit oldular. İşte o şehitlerimiz anısın bu spor salonumuzun adını 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu olarak belirledik” dedi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARI’NDA ASFALT ÇALIŞMASI
Elazığ Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kavurucu yaz günlerinde şehrin dört bir yanında asfalt serim, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdü.
Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte hızlandırılan çalışmalar doğrultusunda Zübeyde Hanım Caddesi-Çaydaçıra Mahallesi arasında bağlantı sağlayan ana arter konumunda bulunan Alparslan Türkeş Bulvarında asfalt çalışması başlatıldı. Zübeyde Hanım Caddesi ile Üniversite girişi arasında 400 gidiş, 400 geliş olmak üzere toplam 800 metrekare uzunluğundaki sathi kaplama asfalt olan alanda, sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştirildi.

ŞEHİT ÜSTEĞMEN SAMİ ÇİFTÇİ BULVARI YENİLENDİ
Elazığ Belediyesi’nce başlatılan yol modernizasyon çalışmaları doğrultusunda, Şehit Üsteğmen Sami Çiftçi Bulvarı yenilendi.
Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince şehrin ana arter, cadde ve sokaklarında asfalt bakım-onarım ve yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ekiplerin çalışmaları doğrultusunda, 7 metre genişliğinde, 250 metre uzunluğundaki Şehit Üsteğmen Sami Çiftçi Bulvarı yenilenecek. Kilitli parke taşlarının söküm çalışmalarına başlanan bulvar, yoğun tempoyla sürdürülen çalışmaların tamamlanmasının ardından asfaltlanarak hizmete sunuldu.
   
HARPUT KONUKEVİ İNŞA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Elazığ Belediyesi’ne ait arazi üzerinde Elazığ İl Özel İdaresi tarafından inşa edilecek Harput Konukevi projesi start aldı. Diyarbakır Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından projesi onaylanan Harput Konukevi inşa çalışmaları, 6 ayda tamamlanacak.
Harput Meydan Camii üstünde, kapalı ve açık alan olmak üzere iki ayrı bölüm şeklinde inşa edilecek Harput Konukevi, 300 m2’lik ana binaya ek olarak 100m2’lik ardiye olarak kullanılacak binadan oluşacak. Harput mimari dokusuna uygun olarak iki kat olarak inşa edilecek konukevinin, 900 m2’lik bir alana sahip bahçe kısmı ise; kokteyl, kürsübaşı etkinlikleri gibi organizasyonlara ev sahipliği yapacak.
 
BOSNA HERSEK BULVARI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Elazığ Belediyesi’nce hayata geçirilen Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi doğrultusunda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Elazığ Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar doğrultusunda, altgeçit yapım projesinin kapalı alan bölgesinde yer alan tabliye beton döküm işlemleri ve başlık kirişi beton döküm çalışması tamamlandı.
Bulvar girişinde yer alan istinat duvarları yapım çalışmalarına başlanırken, bir yandan da fore kazık çalışma alanında hafriyat alım işi sürdürülüyor.
Kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltarak, araç seyir hızını artıracak Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi’nin tamamlanmasıyla hem cadde yepyeni bir kimliğe kavuşacak, hem de şehrin geleceğine yönelik önemli bir yatırım tamamlanarak, hizmete sunulmuş olacak.
 
ZAFRAN MESİRE ALANINDA DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR
Elazığ Belediyesi’nce devralınan ve toplam 220.000 m2 olan alanın 159.500 m2’lik bölümünde projelendirme çalışmaları tamamlanan Zafran B tipi mesire alanında fiziki çalışmalar darbe girişimi sürecinde sürdürülmeye devam edildi.
Sahada altyapıya ilişkin çalışmalar büyük bir hızla ilerlerken, giriş kontrol ve yönetim binasının temeli atılarak, yapım çalışmalarına başlandı. Bay-bayan mescit ve kır kahvesinin temel atma işlemlerinin devam ettiği alanda, sulama suyu deposunun temelleri açılarak, demir donatı çalışmaları da hızla ilerliyor.
Yapılacak kapsamlı dönüşüm çalışmalarıyla Zafran B tipi mesire alanının, kentsel yapıya estetik ve işlevsel katkı sağlayan kent donatılarıyla, kent insanına rekreatif ve dinlenme imkanları sunabilen ve kısa sürede ulaşılabilen bir dinlenme alanı olması sağlanacak.
Yapılacak kapsamlı çalışmalarla şehir insanının rahatlıkla ulaştığı merkezi konumdaki Zafran Mesire alanı bünyesindeki; kır lokantası, kır kahvesi, yöresel ürünler satış büfesi, ibadethanesi, sıhhi tesis kompleksi, piknik alanları, doğal ve yapay su göletleri, çeşmesi, spor sahaları, fitness alanları, çocuk oyun alanları, macera parkı, bisiklet, yürüyüş ve koşu yolları, otoparkı ve bisiklet parkurlarıyla tam donanımlı hale getirilerek, hizmete sunulacak.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 2 6
2. Başakşehir 1 3
3. Alanyaspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Giresunspor 1 0
14. Antalyaspor 1 0
15. Hatayspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Samsunspor 1 3
2. Adanaspor 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ö.K Yeni Malatya 0 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Osasuna 1 3
2. Almeria 0 0
3. Athletic Bilbao 0 0
4. Atletico Madrid 0 0
5. Barcelona 0 0
6. Cadiz 0 0
7. Celta Vigo 0 0
8. Elche 0 0
9. Espanyol 0 0
10. Getafe 0 0
11. Girona 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Valencia 0 0
19. Villarreal 0 0
20. Sevilla 1 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@