BİRİZ, ÇOK GÜÇLÜYÜZ

Elazığ’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingine, 100 Bine yakın vatandaş katıldı.

ELAZIĞ GÜNCEL 07.08.2016, 20:15 07.08.2016, 20:15
7262
BİRİZ, ÇOK GÜÇLÜYÜZ
VEDAT YETİK – SEVDA DEMİR
Türkiye’nin 81 vilayetinde olduğu gibi Elazığ’da da Demokrasi ve Şehitler Mitingi düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi meydanında düzenlenen mitinge yüz bine yakın vatandaş ellerinde Türk Bayraklarıyla katıldı. 

Mitingde Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ milletvekilleri Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8. Kolordu Komutanı Yılmaz Uyar, Rektör Kutbeddin Demirdağ, AK Parti, MHP, CHP, HÜDAPAR ve Saadet Partisi il başkanları vatandaşları selamladı. 

Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan mitingde mehteran konseri verildi. Ezan ve selanın okunduğu mitingde şehitler için dualar edildi. Mitinde sık sık “Recep Tayyip Erdoğan”, "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları atıldı. 

Mitingde siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, Elazığ Valisi ve Belediye Başkanı vatandaşlara seslendi. 
 
“ALLAH TUZAK KURANLARIN EN HAYIRLISIDIR”
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, mitingde yaptığı konuşmada, “15 Temmuz gecesinde bir gerçek tam anlamıyla su yüzüne çıkmıştır. Altın nesil yetiştirme iddiasıyla ortaya çıkanların hain nesiller yetiştirdiğini bu millet bugün tüm çıplaklığıyla anlamıştır, görmüştür. Kendi meslektaşına, kendi silahdaşına, kendi vatandaşına, kendi polisine bomba yağdıracak, kurşun yağdıracak, üzerlerine tank sürecek kadar alçaklaşmış bu gurubun durumu tam anlamıyla milletimiz tarafından anlaşılmıştır. Bu alçakça kalkışmayı gerçekleştirenler anlaşılıyor ki çok uzun zamandır bunun hazırlığını yapmışlar. Çok sinsi bir plan hazırlamışlar. Gerçekten çok titiz bir şekilde çalışmışlar. Bu planlarını da 15 Temmuz’da uygulamaya koymaya çalışmışlar. Ancak hesap edemedikleri iki şey vardı; Bir tanesi bütün hesapların üzerinde yüce Allah’ın bir hesabı vardır. Bunu unutmuşlar. Onlar tuzak kurdular, Allah’ta tuzak kurdu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Ve 15 Temmuz gecesi bu ayeti kerime bütün unsurlarıyla tam anlamıyla bu memlekette yaşanmıştır. Ve onların kurduğu tuzaklar Yüce Allah tarafından tekrar onların başına geçirilmiştir. Yine 15 Temmuz gecesi bu hainlerin hesaplayamadıkları, dikkate almadıkları ikinci husus; buda bu yüce milletin, bu asil milletin, bu aziz milletin son zamanlarda, sıkıntılı zamanlarda, nasıl farklıkları bir kenara koyarak bir araya gelebileceği, kendi iradesine, kendi geleceğine, kendi meclisine, hükümetine ve seçilmiş cumhurbaşkanına nasıl sahip çıkabileceğini hesaplayamadılar.” dedi.
 
“ALLAH BUNLARI KAHREYLESİN”
AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk ise konuşmasında şunları söyledi; “Darbenin ilk günden bugüne kadar çocuğunuzla, çocuğunuzla, kundaktaki bebeğinizle bizleri yalnız bırakmadınız. Burada devlete, millete, bayrağımıza sahip çıktınız. Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiniz. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Darbenin ilk günü siz burada sabaha kadar nöbet tutarken, biz de Mecliste sabaha kadar bombaların altında sizlerle beraber aynı duyguyu yaşadık. Biz sizlere çok teşekkür ediyoruz. 140 yıldır, Osmanlı ve Cumhuriyet tarihine baktığımızda böyle bir vahşet görülmemiştir. Bunlar tamamen akıllarını kiraya vermiş, robotlaşmış insanlar. Allah bunları kahreylesin. Bu canilere fırsat vermesin. Siz bizlere destek olduğunuz sürece, bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece bizlere top kar etmez, tanklar kar etmez, uçaklar kar etmez. Biz bu iman ve inançla her zaman topa da, tüfeğe de, tanka da karşı her zaman mücadele ederiz.”
 
“BİZ BU MİLLETE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR”
AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, mitingde yaptığı konuşmada: “15 Temmuz Türk siyasi tarihinde çok önemli bir tarih olacak. Hafızalardan silinmeyecek. 15 Temmuz’da nasıl ki siz duyduğunuzda hemen alana indiyseniz, biz de milli iradenin temsilcileri olarak hemen Meclise koştuk. Biz de sizin emanetinize sahip olmak için meclise gittik. Uçaklar, alçaldıkça alçaldı. Onlara şunu dedik; alçalmayın, siz yeterince alçaksınız. O alçaklar sizin emanetinizi bizden teslim almak istediler. Ama biz onlara şunu söyledik; biz bu emaneti sizden almadık ki size teslim edelim.  Kanımız pahasına olsa, bombaların altında da olsa biz bu emaneti size teslim etmeyeceğiz. Biz bu millete ne kadar teşekkür etsek azdır. Biz bu milletin önünde ne kadar eğilsek azdır. Bu milletin iradesi, bu milletin geleceğine sahip çıkmıştır. Bu ülkenin gençliğine sahip çıkmıştır. Bundan dolayı hepinizi yürekten kutluyorum.” dedi.
 
“CUMHURİYET TARİHİNE KARA BİR LEKE”
AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, mitingde yaptığı konuşmada: “Cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak geçecek olan, milli ordu içinde örgütlenmiş bir şebekenin adeta Türkiye’nin tarihinde kara bir leke bırakacak kalkışmasını, siz 15 temmuz akşamında şanlı bir tarih olarak, onurlu bir tarih olarak sayfalara geçirdiniz. Sağ olun, var olun. Bunlar bu ülkede tamamen perdeleme ve sızma yöntemi ile devletin çeşitli kurumlarına sızmışlardı. Gezi olaylarında toplumu ayrıştırmak istediler. Etnik kimlikler üzerinden ayrıştırmak istediler. 17-25 Aralık sürecinde bürokratik kalkışma üzerinden sivil iradeyi alaşağı etmek istediler. 8 Şubat Mit krizi ile yine bu ülkenin helal oylarıyla iş başına gelmiş bir başbakana uzanan soruşturma zinciri başlattılar. Biz bunların bu yüzünü görmüştük. Ama bunların böyle bir hıyanet içerisinde, kendi milletine tankını, topunu, mermisini yöneltecek kadar, onlara bu silahları doğrultacak kadar alçak olacaklarını hesaplamamıştık.” dedi.
 
BU ÜLKEDE HİÇBİR VATAN HAİNİ KAZANAMAYACAK
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, mitinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “15 Temmuz gecesi darbe girişimi olduğu andan itibaren, boğaz köprüsünü tutan tankları gördüğünüz andan itibaren burada, bu meydanları doldurdunuz ve şahadete yürümek için burada bulundunuz. Hiçbir şeyden korkmadınız. Allah hepinizden razı olsun. 40 yıldır bu ülkede evlatlarımıza zehir zerk eden o zevatlar, bu ülkenin şanlı ordusu içerisinde vatan evladı yetiştireceğine, vatan haini yetiştirenlere, o gece siz şunu dediniz; Bu ülkede hiçbir vatan haini kazanamayacak. Sizler 56 yıldır bu ülkede acı içerisinde olan bir başbakanını, iki bakanını bu ülkeye feda eden insanlar olarak o gün şunu haykırdınız; Bu ülkede hiçbir zaman, bundan sonra liderlerimizi yedirmeyeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan’ı size yedirmeyeceğiz dediniz. O kara geceyi aydınlık geceye kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Hiçbir dönemde ülkemizde tanklar, toplar, namlular, uçaklar bu milletle yöneltilmemişti. Bu alçaklığı yapanları buradan bir kez daha lanetliyorum. Şerefli ordumuzun içerisine girip asker elbisesi kisvesi altında bu orduya ihanet edenleri lanetliyorum.”
 
TÜRKİYE’NİN İLKLERİNİN YAŞANDIĞI ŞEHİR ELAZIĞ
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da mitingde yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, sevginin, muhabbetin şehrisin Elazığ. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi ırktan olursa olsun, hangi dinden, hangi mezhepten, hangi görüşten olursa olsun bugün dünyaya bir mesaj veriyorsun Elazığ. Darbelerin karşısında duran yiğit insanlar, mert insanlar, güzel insanlar. Varlığınız güç veriyor, kuvvet veriyor. Allah hepinizden razı olsun. 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’nin ilklerinin yaşandığı şehir Elazığ. İlk defa, o günkü İzzetpaşa meydanı, bugünkü 15 Temmuz demokrasi meydanına inip ben darbelerin karşısındayım, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayım diyen kutlu şehir Elazığ. İlk defa darbecilerin tutuklandığı şehir Elazığ. Ve yine ilk defa o gün Malatya’dan ve Bingöl’den askeri konvoyun Elazığ’a geleceği duyumunu aldığımızda belediyenin bütün iş makinelerinin, kamyonlarının, çöp arabalarının Malatya yoluna ve Bingöl yoluna giderek ‘bizi ezmeden bu şehre giremezsin’ denilen şehir Elazığ. Değerli kardeşlerim sizin varlığınız, sizin cesaretiniz, sizin azminiz sadece Türkiye’ye değil, dünyaya bir ders verdi. Ben iki aylık bebeğini evine götürmeden, gece saat 3’te Al Bayrağımızı ona yorgan yaparak ‘ben bu meydandan ayrılmam’ diyen annemize minnettarım. Burada her sabah cemaatle sabah namazını kılan, gözünden tatlı gözyaşlarını akıtan, ‘ben evimde değil, burada olmalıyım. Vatanımın, milletimin birliğinden ve beraberliğinden yana olmalıyım’ diyen bütün kardeşlerime minnettarım. Allah onlardan razı olsun.”
 
MİLLETİMİZ MEYDANLARA KOŞARAK ASİL BİR DURUŞ ORTAYA KOYMUŞTUR
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, mitinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Sizler çocuğundan yaşlısına, kadınından erkeğine kadar toplumun tüm katmanlarıyla 24 gündür burada nöbet tutuyorsunuz. Bu millet seçilmiş cumhurbaşkanına, seçilmiş hükümetine, milletine, vatanına sahip çıkmış ve Recep Tayyip Erdoğan’ı hainlere ve darbecilere yedirmeyeceğini ifade etmiştir. Darbe girişimini 15 Temmuz saat 22:30 gibi öğrendiğimizde tüm teşkilatlarımızı arayarak derhal parti binalarını açmalarını ve darbecilere karşı sivil bir direniş başlatacağımızın talimatını verdik. Saat 23:15’te bu meydanlara indik. Sizler hiçbir siyasi parti gözetmeksizin bu meydanları doldurdunuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Aynı gece sayın Cumhurbaşkanımızın bir televizyon kanalına bağlanarak halkını meydana davet etmesi sonucu da bu meydan hınca hınç doldu. Tüm Türkiye’de olduğu gibi burada da halk milletine, devletine ve seçilmiş hükümeti ile cumhurbaşkanına sahip çıkmak için tanktan, toptan, savaş uçaklarından korkmadan, korkusuz bir şekilde meydanlara inmiştir. Elazığ’ın yiğit insanları; Siz o gündür, bu gündür bu meydanları hiç boş bırakmadınız. Bu süre içerisinde bu asil davranışı gösteren tüm milletimize teşekkür ediyorum. Aziz milletimiz asırlardır devam eden bu kutlu yürüyüşünde çok badireler atlattı, çok darbele gördü. Ülkemiz yeni bir ihanet şebekesi, FETÖ terör örgütü tarafından kuşatılmak istenmiştir. Bu teşebbüs FETÖ terör örgütünün ülkemizin bağımsızlığına, birliğine, dirliğine yönelik en alçak ve en adi bir kalkışmadır. Buna karşın milletimiz, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara, meydanlara koşarak asil bir duruş ortaya koymuştur. Allah’a hamdolsun ki milletimizin dirayeti ile onların kurmuş olduğu tuzaklar onların başına geçirilmiştir. Merhum Menderes’e, Merhum Özal’a, merhum Erbakan’a kurulan tuzak neydiyse bu da aynısıydı. Bugün tüm Türkiye bir olarak Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyeceğini net bir şekilde ortaya koymuştur.”
 
BU KATİLLERİ LANETLİYORUM VE KINIYORUM
CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan da mitingde yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizler de demokrasimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak adına her türlü darbeye, diktatörlüğe, totaliter rejimlere karşı çıkmak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet korumak, kollamak ve yaşatmak için bugün sizlerle beraber demokrasi meydanında bulunuyorum.  Uzun yıllardan beri takkiye yaparak devletin tüm kurumlarına, hatta en üst kademelerine sızan, bu kurumların yönetim kademelerini ele geçirme gayreti içinde olan ve 15 Temmuz gecesi sinsi ve kirli yüzünü ortaya koyan FETO terör örgütü ve hizmetkarları hiç çekinmeden TBMM’ye, güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza ateş açmaktan biran dahi tereddüt etmemişlerdir. Bu katilleri buradan bir kez daha lanetliyorum ve kınıyorum.”
 
HAİNCE KALKIŞMA, TÜRK MİLLETİ’NİN ŞEREFLİ MENSUPLARI TARAFINDAN DURDURULMUŞTUR
MHP Elazığ İl başkanı Oğuzhan Demir mitinde yaptığı konuşmada: “15 Temmuz günü vatan haini, şerefsiz FETÖ’cü alçakların Türk milletine karşı giriştiği alçakça ve haince kalkışma, yine Türk Milleti’nin şerefli mensupları tarafından durdurulmuştur. 15 Temmuz’da darbe girişimine karşı ilk tepkiyi gösteren ve darbeye karşı ilk açıklamayı yapan, meşru hükümetimizin ve devletimizin yanında olduğunu söyleyen saygıdeğer genel başkanımız Devlet Bahçeli Bey tüm halkımız tarafından takdir edilmiş, saygı ile karşılanmıştır. Vatan haini, şerefsiz FETÖ’cü alçakların ise oyununu bozmuştur. Bu oyun ki senaryosu Pensilvanya’da CIA tarafından yazılmış, rolleri ise vatan haini FETO ve hain işbirlikçileri tarafından paylaşılmıştır. Bu hainlerin hesaba katmadıkları şudur ki Yüce Türk Milleti’nin ihanete ve düşmana karşı vatanlarını çelik bir irade ile canlarını hiçe sayarak müdafaa etmesi, teröre, ihanete, darbeye ve düşmana geçit vermemesidir.” dedi.
 
İSLAM’IN GÖMLEĞİ BİZE YETER
Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ise yaptığı konuşmada; “Bu darbenin arkasında Amerika Birleşik Devleti, İsrail, Avrupa Birliği ülkeleri, İngiltere vardır. Bunlar, bu milleti hala tam tanımamıştır. Bu millet vicdanla yoğrulmuş, bu millet memleketine sevdalı, bu milleti kimse imanından koparamaz. İslam’ın gömleği bize yeter. Biz İslam’ın boyası ile boyanmışız. Aziz milletimin önünde eğiliyorum. Aziz milletim, Allah’ın yardımı ile var olan bir darbeyi püskürttünüz. İnşallah bunu mezara gömdünüz. Bir daha da inşallah tecelli etmeyecektir.” dedi.
 
 “KİMİN DOST, KİMİN DÜŞMAN OLDUĞUNU GÖRDÜK”
Mitingde konuşan Hüda Par Elazığ İl Başkanı Yusuf Yüksel; “Hepimiz birlikte bir badireyi geçirdik. Şunu bilmemiz lazım ki bir musibet bin nasihatten daha evladır. Biz bu musibeti yaşadık. Bu musibetle birlikte kimin bize dost olduğunu, kimin bize düşman olduğunu çok net bir şekilde gördük. Bu musibetle birlikte batıllıların iç yüzlerini gördük. Onların düşmanca tavırlarını gördük. Onun için bu musibet gerçekten bizim için çok önemliydi ve bundan dersler çıkarmamız gerekiyor.” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@