Bu Ülkede İktidarın Beka Sorunu Var

Tamer ÖREN - Türkiye’de bir beka sorunu olmadığını oluştuysa da bu ülke iktidarı döneminde oluştuğunu belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU “Bu ülkede İktidar partisi ve ortağının beka sorunu var. Başka kimsenin beka sorunu yok” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU partisinin düzenlediği miting için Elazığ’a geldi. Bir otelin konferans salonunda düzenlenen mitinge  yüzlerce vatandaş katılırken   genel başkan yardımcıları  Prof. Dr. Latif ÖZTEK ve Mustafa KAYA mitingde KARAMOLLAOĞLU’na eşlik etti.   KARAMOLLAOĞLU tarafından   Elazığ Belediye Başkan Adayı  Haluk ARSLAN’a  konuşması öncesi  rüşvet ve yolsuzluğun olmaması adına  cepsiz ceket giydirdi. KARAMOLLAOĞLU’na ise bir partili tarafından Elazığ’ın sekiz köşe şapkası hediye edildi.

Size oy veren vatansever vermeyenler vatan haini  diyemezsiniz

Ak Parti’nin 28 Şubat’ın gölgesinde yeşerdiğini ifade eden KARAMOLLAOĞLU “ 28 Şubat’ta zulüm görenler kurtuluşun orada olduğunu sandılar. 16 yıl sonra gördüler ki bu arkadaşlar 28 Şubat’ın gölgesinde hareket ediyorlar. 94 ruhunu çoktan kaybetmişler. Menfaat öne çıkmış. Maalesef şuanda ülkemizde yaşayan ruh, iktidarı hırsla elinde kaçırmamaya çalışan anlayış sahiplerinin. Eğer siz aklınızı bu ülkenin problemlerini çözmeye tahsis etmezseniz bu milletin verdiği makamları kendinizin tek emeli haline getirirseniz sonrada toplumu yönlendirmeye çalışırsanız başarılı olamazsınız. 16 yılda bu ülkenin sorunlarını çözemediler tam tersine büyüttüler. Biz bunu söylerken bu arkadaşlara karşı bir husumet beslediğimiz için söylemiyorum. Bugün aramızda başka siyasi partilerin temsilcileri de var. Biz birbirimizin düşmanı değiliz. Biz bir yarıştayız, o yarış bu millete hizmet etme yarışıdır. Elbette ki biz milletimizin tercihine saygı duymakla kendimizi mükellef arz ederiz.  Amma birileri çıkarda daha seçime gitmeden bu ülkeyi bölmeye mahsus ifadeler kullanırsa onların karşısında da yanlış yapıyorsunuz deriz. Hakkınız yok. Size oy veren vatansever vermeyenler vatan haini  hadi oradan!  Siz kimisiniz ki böyle bir tasvire gidiyorsunuz. Sizin bu tavrınız bu millete yapılacak en büyük kötülüktür. Şunu bilin Allah, nasip ederse siz döneminizi tamamladınız. Onun için cumhurbaşkanı sık sık dile getiriyor. ‘ Artık bu anketlere güvenmiyorum’ düne kadar güveniyordun da  niye şimdi güvenmiyorsun? Siz  sadece size oy veren parti mensuplarınızın partisisiniz. Bu ülkenin tamamını kucaklayamıyorsunuz.

Şuan Türkiye’de bir beka sorunu olduğundan bahsedildiğini vurgulayan KARAMOLLAOĞLU “ Beka sorunu ne zaman çıktı? 2002 yılında seçime giderken Ak Parti hiç beka sorunundan bahsediyor muydu? Etmiyordu çünkü; yoktu. Bu ülkeyi 16 yıldır Ak Parti idare ediyor. Eğer bir beka sorunu oluştu ise Ak Parti hükümetleri bu beka sorununu oluşturdu. Onun için gitmeleri gerekir. Aslında ülkenin bir beka sorunu var mı? Kendi bakanları, belediye başkan adayları diyor ki ‘ Türkiye’nin böyle bir beka sorunu yok.  Bugün beka sorunu olan birileri  bu ülke de var mı? Kesinlikle var.  İktidar partisi ve ortağının beka sorunu var.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER