Büfeler Engellilere İhale Edildi

Elazığ Belediyesi, kent merkezindeki 7 adet büfenin ihalesini gerçekleştirdi. İhale sonucunda 6 büfe sahibini bulurken, bir büfe ihalesi iptal edildi.

Büfeler Engellilere İhale Edildi
Elazığ Belediyesi, kent merkezindeki 7 adet büfenin ihalesini gerçekleştirdi. İhale sonucunda 6 büfe sahibini bulurken, bir büfe ihalesi iptal edildi. Kameralar önünde şeffaf bir şekilde gerçekleşen ihaleye, sadece engelli vatandaşlar katıldı.
Elazığ Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda 13.30 başlayan ve 20.00’a kadar devam eden ve kıyasıya rekabetin yaşandığı ihale sonucunda; Çaydaçıra Mahallesi’nde 2, Cumhuriyet Mahallesi’nde 2, Abdullahpaşa Mahallesi’nde 1, Sürsürü Mahallesi’nde 1 olmak üzere toplam 6 adet büfenin ihalesi gerçekleştirildi. Açık artırma usulüyle gerçekleşen ihale sonucunda, 6 adet büfe 3 yıllığına engelli vatandaşlarımıza kiraya verildi.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, engellilerin toplum yaşamında yer almalarına katkı sağlamak amacıyla Başkan Mücahit Yanılmaz’ın talimatlarıyla 6 büfenin ihalesine ancak yüzde 40 engelli raporu olan engelli vatandaşlarımızın katılabildiği vurgulandı. Açıklamada sosyal bir proje niteliğindeki bu ihalenin, kameralar önünde gerçekleştirildiğine de dikkat çekilerek, şeffaflık konusunda hiçbir kuşkuya yer olmadığı kaydedildi.
         
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER