Büyükbaş'a Veda Yemeği

Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliğine atanan İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş için Elazığ Valisi Muammer Erol tarafından veda yemeği verildi.

Büyükbaş'a Veda Yemeği
Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliğine atanan İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş için Elazığ Valisi Muammer Erol tarafından veda yemeği verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliğine atanmıştı. Atamanın ardından Elazığ’a veda edecek olan Büyükbaş için Elazığ Valisi Muammer Erol tarafından bir veda yemeği tertip edildi.

Sultan Sarayında gerçekleştirilen veda yemeğine Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile okul müdürleri katıldı.

Programda milli eğitim camiasını temsilen yapılan konuşmaların ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş’ın görev süresi içerisinde Elazığ’ın okullaşma oranında hızlı bir artış yaşandığını ifade etti. Önemli olan geride eser bırakmak olduğunu söyleyen Selmanoğlu, Büyükbaş’ın Elazığ’dan huzurla ayrıldığına inandığını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş ise konuşmasında önce çalışma arkadaşlarından helallik diledi. Elazığ’ı eğitim hizmetleri açısından en üst noktalara taşımanın gayreti içerisinde olduğunu belirten Büyükbaş, il genelinde okullaşma açısından önemli bir noktaya ulaştıklarına dikkat çekti. Elazığ Valisi Muammer Erol’la çalışmanın kendilerine çok şey kazandırdığını da ifade eden Büyükbaş, Vali Erol’dan iyi insan ilişkileri ve herkese açık kapısı olan idareci olma noktasında çok şey öğrendiklerini sözlerine ekledi.

Elazığ Valisi Muammer Erol ise konuşmasına Nihat Büyükbaş’la çalışmış olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladı. Büyükbaş’ın Ankara’ya gitmesi konusunda onun adına sevindiğini ancak Elazığ adına üzüldüğünü söyleyen Vali Erol, Elazığ’ın maalesef iyi yetişmiş beyin gücünü bu gibi vesilelerle elinden kaçırdığını söyledi. Kendisiyle 3 yıldır çalıştığını ifade eden Vali Erol, onu iyi bir idareci, en iyisini yapmaya gayret eden bir yönetici olarak gördüğünü ve bundan sonraki yaşamında da aynı başarılarını Elazığ için göstermesini beklediğini sözlerine ekledi.

Vali Erol konuşmasının ardından Büyükbaş’a bir plaket ve çiçek takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2012, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER