Camiler gül suyu ile yıkandı

Elazığ'da belediye ekipleri tarafından, kentte bulunan camiler gül suyu ile yıkanıp, dezenfekte edildi. 

Camiler gül suyu ile yıkandı

Elazığ'da belediye ekipleri tarafından, kentte bulunan camiler gül suyu ile yıkanıp, dezenfekte edildi. 
Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentte bulunan camileri belirli aralıklarla temizleyip, yıkarken Ramazan öncesi de hazırlık yaptı. 
Ramazan ayı nedeniyle kentin en büyük camii İzzetpaşa'da temizlenerek, gül suyuyla yıkandı. Öte yandan kent genelinde mobil yıkama aracı ile camilerin, buharlı araç ile de lavaboların yıkandığı bildirildi. 
11 ayın sultanı olan Ramazan ayına girildiğini belirten Temizlik İşleri Müdürü Zülfü Çetinkaya, “Elazığ Belediyesi olarak camilerimizi her Ramazanda olduğu gibi gül suyu ile yıkayıp, dezenfekte etmekteyiz. Aynı zamandan senenin 365 gün camilerdeki halılarımızı yıkayıp, talep geldikçe de caminin tuvaletlerini buharlı araçlarımızla temizliyoruz" dedi.
Mobil ekiplerin günlük cami çevrelerini özellikle temizlediğine dikkat çeken Çetinkaya,"Bunun yanında da taziye evlerimizde ekiplerimiz temizlik yapmaktadır. Varsa ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Bu yıl boyunca sürekli devam ediyor. Tüm ramazan boyunca günlük olarak tüm camilerimizi gül suyu ile sulayarak, bu nurlu ayı biraz daha nurlandırmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER