Çanakkale Zaferi Kutlama mesajları

Elazığ’da bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

ELAZIĞ GÜNCEL 17.03.2013, 19:35 17.03.2013, 19:35
1573
Çanakkale Zaferi Kutlama mesajları

AK PARTİ ELAZIĞ İL BAŞAKNI MAHİR SÖNMEZ
AK PARTİ Elazığ İl Başkanı Mahir Sönmez, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK PARTİ Elazığ İl Başkanı Mahir Sönmez mesajında, Çanakkale Zaferi’nin milletimizin tek yürek olarak, şehitlerimizin kahramanlıklarıyla yazdığı eşi benzeri olmayan bir destan olduğunu belirterek, “Çanakkale Zaferi bir milletin yeniden dirilişinin; ülkemizin her bir köşesinden kahramanlarımızın milli birlik ruhu ile yazdığı büyük destanın adıdır. “Çanakkale Geçilmez” milletimizin idealinin, ortak kaderinin, kahramanlığının ifadesidir. Çanakkale ruhunu bugün tüm manasıyla yaşamalı ve gelecek nesillere bu ruhu taşımalıyız. Çünkü, bu ruh bizi biz yapan değerlerin, milli birliğimizin, kardeşliğimizin en güzel yansımasıdır. AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleriyle, “Çanakkale'de kenetlenen bu halk, bugün de birbirine kenetlenerek istikbal mücadelesini hep birlikte veriyor.'' Çanakkale’de bu aziz vatan için canını vermiş olan kınalı kuzular milletimizin birliğinin, bütünlüğünün en güzel ifadesidir. Bizler, ortaya konan bin bir türlü entrika ve oyunlara rağmen Çanakkale ruhunu rehber edinerek, kardeşliğimizi hep hâkim kılmış bir milletin evlatları olarak geleceğe de emin adımlarla yürüyoruz. 18 Mart tarihi bir zaferin onurunu yaşamanın yanında tarihimizi daha iyi anlamak için de bir fırsat olmalıdır. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart şehitler Günü’nde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve kahramanlarımızı şükran ve saygıyla anıyorum” dedi.


CHP ELAZIĞ İL TEŞKİLATI
Cumhuriyet halk Partisi Elazığ İl Teşkilatı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Partiden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizin emperyalist güçlerle bağımsızlık mücadelesinin bir sembolü olan 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi tarihimizde Milad kabul edilen dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin hürriyet meşalesini, Çanakkale7de yakmış, daha sonraki yıllarda Samsun’a çıkarak bu bağımsızlık meşalesi altında milletimizi bir araya toplamış ve onurlu mücadelemizi başlatmıştır. Ne yazık ki Çanakkale Deniz zaferinin kutlandığı 98. Yıldönümünde bugün hala ülkemizin toprak bütünlüğüne tehdit gündemde yerini alabilmektedir. Atatürk’ün tarihe geçen yurtta Sulh Cihanda Sulh sözünü özümsemiş bir parti olarak Çanakkale zaferinin yıldönümünde buna ne kadar ihtiyacımız olduğunu ve emperyalizmin önüne geçebilecek en önemli gücün demokrasi olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Bu vesile ile Çanakkale7De milletimizin ölüm kalım savaşında kahramanca mücadele edip adını tarihe altın harflerle yazıdan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi, nice adsız kahramanlarını minnet, saygı ve şükranla yad ediyoruz.”


KAMU SEN İL TEMSİLCİSİ KERİM EFLATUN

Türkiye Kamu Sen Elazığ İl Temsilcisi Kerim Eflatun, Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında Çanakkale’de yeşeren ruhun, Kuvay-i Milliye’yi harekete geçiren güce dönüşerek, bizlere bugünkü devleti ve cennet vatanı hediye ettiğini ifade etti.
Eflatun, “Her türlü olumsuzluğa rağmen 98 yıl önce, dünyanın dört bir yanından gelen emperyalist Haçlı ordusuna karşı duruşumuz ve onları geldikleri gibi gönderişimiz, bugünün düşmanlarına tarihimizden alınacak ibret dolu bir ders ve gelecek için bizlere umut kaynağı olmaktadır.
Milli değerlerimize karşı girişilen saldırılar içerisinde bizi biz yapan, Türk milletinin olmazsa olmazı bayrağımıza, dilimize, İstiklal Marşımıza ve zaferlerimize sımsıkı sarılmak, her zamankinden daha gerekli hale gelmiştir. Unutulmamalıdır ki, tarihini bilmeyen, geçmişine sahip çıkmayan, kültürel değerlerinin farkında olmayan toplumlar, birlik içinde yaşayamazlar. Milletler tarihini, kahramanlarını, hainlerini, dostunu, düşmanını çok iyi bilmek zorundadır.
Bizler hayatımızın her anında, bu vatan için canlarını, mallarını, sağlıklarını ve rahatlarını feda eyleyen ecdadımızın aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmakla mükellefiz.
Bugün milletimizi bölmek, Türk adını bu topraklardan kazımak isteyenlere Türkiye Kamu-Sen olarak bir kez daha hatırlatmak istiyoruz ki; mucizeler yaratan bir milletin çocukları olan bizler, vatanımız ve milletimiz üzerinde hain emeller besleyenlere karşı kullanacak bir tek silahımız olmasa bile onlara dünyayı dar edecek inanca ve iradeye sahibiz. Buna inanmayanlar için Çanakkale, bir abide gibi tarihin şanlı sayfalarında parlamaktadır.
Türk milletinin Çanakkale Zaferi’ni ve Şehitler Haftası’nı bir kez daha kutluyor, vatanı, milleti, ülkesi ve namusu için canlarını vermekten çekinmeyen şehitlerimize; emanetlerine sahip çıkacağımıza dair Türkiye Kamu-Sen olarak söz veriyoruz. Şehitlerimize minnettarız, ruhları şad olsun. Onlar, her şeyin bitti sanıldığı bir anda, küllerinden doğarak son sözü söylediler ve bu topraklara Türk mührünü vurdular. Bugün de her şeyin bitti sanıldığı bir dönem yaşıyoruz ama bilinmelidir ki, Türk milleti henüz son sözünü söylemedi.” ifadelerine yer verdi.


TÜRK HAVA KURUMU ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI TAMER KURTOĞLU
Türk Hava Kurumu Elazığ Şube Başkanı Tamer Kurtoğlu Çanakkale Zaferi’nin 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kurtoğlu; mesajında, “Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak için Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları tarafından, dönemin en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı kazanılmıştır.” dedi.
Kuroğlu sözlerine şöyle devam etti; “Çanakkale'de elde edilen zaferin, hiç bir devletin, hiçbir ordunun, hiçbir silahın, yurt sevgisinden ve milli onurdan daha güçlü olmadığının en somut göstergesidir. Çanakkale Zaferinin nasıl kazanıldığını benimsemek ve gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin görevidir. Üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, Vatanın her bir köşesinden kopup gelerek düşmanın karşısına dikilen ve 'Çanakkale geçilmez' diyerek canları pahasına bu toprakları savunan şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.”


AKTİF SAĞLIK-SEN İL BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ
Aktif Sağlık-Sen İl Başkanı Ümit Karataş, “Çanakkale şehitlerimizi andığımız Şehitler Haftasında bu topraklar için toprağa düşenlerin” aziz hatıraları önünde saygıyla ve minnetle eğiliyoruz.” dedi.
18 Mart Çanakkale Deniz ve Kara Muharebelerinin bir kahramanlık destanı olduğunu belirten Karataş, “Bu Büyük Zafer, tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biri olduğu kadar, Kurtuluş Savaşı'na ve nihayetinde Cumhuriyet'in kuruluşuna giden yolda da çok önemli bir kilometre taşıdır.
Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek Çanakkale'de işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlarının, bugün Türk milletinin sahip olduğu birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğunu bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiş olmasının sembolüdür.
Çanakkale Savaşları, bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde vatan toprağına karşı duyulan bağlılığın ve inancın o yüksek ruh halinde bir vücut olmasıdır ki dönemin güçlü ve donanımlı ordularına karşı koyuşun müstesna bir örneğidir.
Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır.
Bundan 93 yıl evvel Çanakkale'de yazılan kahramanlık destanı, eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük komutan ve lider ortaya çıkarmıştır.
Cumhuriyetimizi temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için mücadele verirken şehitlerimizin mukaddes emanetinden güç almalı, bizi millet yapan değerleri canlı tutmalı, yüceltmeliyiz.
Ülkemizin bağımsızlığı ve istiklali için canıyla bedel ödeyen şehitlerimiz, bize çok önemli bir şeyi de işaret etmekte, zamanın içinden bize seslenmektedirler: “Biz, bağımsızlık ve istiklal için hiç kimsenin ve hiçbir iradenin önünde eğilmedik. Sizin istiklaliniz için eğilmedik. Sizden isteğimiz bizim şahadet bereketiyle can verdiğimiz bu ulu çınarı besleyen damarlara hürmet ve sadakatte kusur etmemenizdir.”
Çanakkale’de ve daha onlarca cephede “bir hilal uğruna batan güneşlerin” aydınlığı geleceğimize ışık olmaya ve bize ilham vermeye devam edecektir. "
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 93.yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum.” dedi.


ALPEREN OCAKLARI İL BAŞKANI İLHAN DİNÇ

Alperen Ocakları Elazığ İl Başkanı İlhan Dinç, Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi: “
Tüm dünyanın gözlerini üzerimize diktiği ve artık düşmanın vatanı paylaşmak için sabırsızlandığı bir dönemde, Türk Milleti’ni yok etmek isteyen, üstün silah gücüne sahip devletlere karşı kahraman Türk askerinin ve milletinin cesareti ve azmiyle kazanılmış zaferdir Çanakkale Zaferi. Türk Milleti’nin kaderiyle birlikte, dünya tarihinin seyrini de değiştiren en önemli olaylardan biridir. Bu zafer, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milleti’nin neleri başarabileceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Türk Milleti Çanakkale’de, bütün yokluklara ve zorluklara karşı imkânsızı başarmış, canı ve kanı pahasına çok milletli büyük bir güce dur diyerek, bağımsızlığımızı hedef alan tehditlere geçit vermemiştir.
Çanakkale’de kazanılan zaferin, tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini kabul ettirdiğini ve kahraman Türk Milleti’nin varlığını yeniden ortaya koyduğunu belirten “Çanakkale zaferi; askerlerine taarruzu değil, ölmeyi emreden Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 250 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın, topyekûn Türk Milleti’nin zaferidir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin, taktik ve dehanın zaferidir.
Türk Milleti, tarihi boyunca sahip olduğu bu yüksek ruhu önce Çanakkale’de, sonra da milli mücadele döneminde ortaya koymuş ve bu toprakları sonsuza kadar bize vatan yapmıştır. Büyük Türk Milleti, söz konusu bu ruh ve inançla, milli mücadele yıllarında olduğu gibi tarihin her döneminde vatanın ve milletin bağımsızlığı uğrunda hiç bir taviz vermeden mücadele etmiş ve bu uğurda şehitler ve gaziler vermiştir.
Bugün bu aziz vatanda, canımızdan ve malımızdan emin olarak, Türk olmanın onuruyla, bağımsız bir hayat sürdürebilmemize imkân sağlayan tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükran duygularıyla doluyuz. Bu duygularla, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Türk Milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi,ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyor saygılarımı sunuyorum”
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@