CHP yalan makinesine döndü

Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ'da partisinin düzenlediği ‘Vefa Buluşması’ programında konuştu. Yıldırım, 16 Nisan tarihinin yeni bir milat olacağını belirterek, “16 Nisan ile birlikte Türkiye aydınlık yarınlara yelken açacaktır. Biz inanıyoruz siz inanıyorsunuz o halde başaracağız dedi.

ELAZIĞ GÜNCEL 23.03.2017, 13:11 23.03.2017, 13:11
1329
CHP yalan makinesine döndü

 Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ'da partisinin düzenlediği ‘Vefa Buluşması’ programında konuştu. Yıldırım, 16 Nisan tarihinin yeni bir milat olacağını belirterek, “16 Nisan ile birlikte Türkiye aydınlık yarınlara yelken açacaktır. Biz inanıyoruz siz inanıyorsunuz o halde başaracağız” dedi. 
Elazığ’da özel bir restoranda partililerle bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan referandumunun Türkiye’nin önünü açacak önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. AK Parti hükümetleri tarafından yapılan hizmetlerden bahseden Yıldırım, bu hizmetlerin daha çok devam etmesi için partililerin kapı kapı dolaşarak yeni sistemi herkese anlatması gerektiğini söyledi. Yıldırım, “Milletin kararlılığını açık bir şekilde ortaya koyacak gün yaklaşıyor. 16 Nisan Türkiye’nin yeni bir miladı olacak. 16 Nisan ile birlikte Türkiye aydınlık yarınlara yelken açacaktır. Biz inanıyoruz siz inanıyorsunuz o halde başaracağız. Bizim bu millete olan sevgimizi anlamayanlar varsın konuşsunlar bu muhabbet bitmez. Bizler koltuklara, makamlara değil, milletin gönlünün rızasına talibiz. Milletin gönlünün rızasından başka hiçbir şerefli makam yoktur. Çocuklarımızın geleceğe güvenle bakması ve bunun bahtiyarlığı bize yeter. Sıkıntılarla devam eden kayıp yıllar devam etsin istemiyoruz. Bu ülke bir uçtan bir uca imar edildi. 15 yıl bunun ispatıdır. Bunun en yakın şahidi Elazığ’dır. Elazığ’da havalimanının halini biliyorsunuz. Çevre yolu diye bir şey yoktu. Bingöl’e, Diyarbakır’a, Malatya’ya bölünmüş yol yoktu. Allah'a şükür Elazığ’ın yollarını da yaptık, yolları böldük hayatları birleştirdik. Herkes bilmelidir ki Elazığ buradan diyor ki yolları böleriz ama Türkiye’ye böldürtmeyiz. Amacımız insanımızın yüzü gülsün, gönlü şenlensin, ocağı aydınlansın onun dışında hiçbir muradımız, beklentimiz yok. Bizim kitabımızda yılmak yok, yorulmak, durmak yok, şartlar ne olursa olsun yola devam, değişime devam var. Her şey Türkiye için, söylememiz de işte bu nedenle. Demokrasinin ayaklar altına alındığı bir dönemde bu hareket bütün insani değerleri savunmak için yola çıktı. Bizim rotamızı aziz Türk milleti belirledi. AK Parti’de emeklilik yok, AK Parti’de eski yeni yok, ilk günkü heyecanla hepimiz millete hizmet yolunda tam kadro çalışıyoruz. Birlikteliği sağlayan AK Parti’nin siyaset anlayışıdır. AK Parti Türkiye’dir, Türkiye AK Parti’dir. Eğer biz küçük düşünseydik, bir zümrenin, bölgenin partisi olurduk. Oysa AK Parti hareketi bugün Türkiye’nin tamamına hitap ediyor. Bizim özelliğimiz Türkiye’nin tamamını kuşatmamız, hizmette bölge ayrımı yapmamamızdır. Ayrımcılık yapan bizim saflarımızda kendine yer bulamaz. Küçük düşünen bizim hareketimiz içinde olamaz. AK Parti davası 80 milyon vatan evladının hukukunu koruma davasıdır. AK Parti’nin kurucu değeri Türkiye’nin birliği beraberliği kardeşliğidir. AK Parti Türkiye’nin birliğinin teminatıdır. 15 yıldır hep beraber gönül gönüle, omuz omuza, kadınımızla, gençlerimizle, ana kadememizle durmadan, yılmadan çalıştık bu günlere geldik. Çalışmamızın karşılığını bu millet takdir etti bizi bu güne getirdi” diye konuştu.

“CHP millete güvenmiyor”
Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasında ana muhalefet partisi CHP'ye yüklendi. Yıldırım, “Tarihi bir değişimin arefesindeyiz. 16 Nisan Türkiye için bir milat. Anayasa değişikliği ile yeni bir döneme giriyoruz. Bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün siyasi liderler bu anayasadan şikayet etti. 1 Kasım seçimleri öncesi ana muhalefet partisi başkanı Kılıçdaroğlu da yeni bir anayasanın olması gerektiğini meydanlarda söyledi ama seçim geçti bilindik CHP unutkanlığı devreye girdi. Biz millete söz verdik, sözümüzün de arkasında olduğumuzu gösteriyoruz. Aldatan olmayacağız, aldanan da olmayacağız. Hazırlığımızı yaptık, bütün partileri bu çalışmaya davet ettik. Sadece MHP ile değil, CHP ile de bir araya geldik. Onlara siz de bir teklif getirin dedik. Milletin önüne götürelim dedik. Kararı millet versin dedik. Ancak buna yanaşmadılar. Çünkü millete güvenmiyorlar. Bunlar hiçbir zaman millete güvenerek yol yürümemişlerdir. Onun için Türkiye’de CHP millet iradesi ile iktidar olmayı değil, karambollerden kendine iş çıkarmayı seçmiştir. MHP ile birlikte bu teklifi yaptık ve meclise getirdik. Milletin önüne getirmeye gerekecek oylamalar yapıldı ve 339 oyla anayasa değişiklik teklifi kabul edildi. Şimdi artık söz de, karar da milletindir, iş bizden çıktı, bundan sonra son sözü millet söyleyecek. Millet CHP’nin geçmişini bilir, milletin elinde bunların kabarık delilleri var” ifadelerini kullandı.

“CHP yalan makinesine döndü”
CHP’nin adeta bir yalan makinesine döndüğünü, Erzurumlu Teyo pehlivanın ünvanını elinden aldıklarını söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti:
“Şimdi her gün bir yalan, yalanın biri bir para, CHP artık yalan makinesine döndü. Erzurumlu Teyo pehlivan duysa vallahi bunları pataklar. Onun unvanını da aldılar. Efendim tek adamlık olacakmış, bir gecede Türkiye’de bütün memurlar sözleşmeli olacak, neler, neler, neler. Değerli kardeşlerim biz bunların yalanlarına cevap vermek zorunda değiliz. Söyledikleri yalanda boğuluyorlar. Millet karşısında gülünç duruma düşüyorlar. Dün akşam çıkmış yine diyor ki efendim 18 yaşında seçilme hakkı veriyorlar ne gerek var. Her şey oldu da 18 yaşında seçilme hakkı mı kaldı diyor. Amacı gençlere alan açmak değil, amacı gençler üzerinden istismar yapmaktır. Kılıçdaroğlu diyor ki 18 yaş uygulamasını getirdiniz çocuklarınıza askerlik yaptırmayacak, onlara kıyak emeklilik yaptıracaksınız hepsi iftira. 18 yaşındaki bir vekilin emekli olması için daha sonra en az 22 sene prim ödemesi gerekiyor, yetmez yaşı bekleyecek. Ama milletin gözüne baka baka bu yalanları söylüyor. Bilmesek biz bile inanacağız. O kadar ustalıkla bu yalanları söylüyor. Efendim askerlikten bunlar muaf olacak diyor. Be kardeşim 9 milyon insandan yarısı kadın yarısı erkek, kafasından kadınları silmiş, onlar da mı asker olacak. Bunlar klasik CHP siyaseti, bunlardan hayır gelmez. Hayır diye diye bu günlere geldi. Bunlar hayırcı, ne kadar güzel iş varsa bunlar hayır diyor. Şimdide hayır diyorlar geleneği bozmadılar. Ama milletimiz bunlara gereken cevabı verecek”.

“Rejim değil, hükümet sistemini değiştiriyoruz”
Başbakan Binali Yıldırım, rejim değil hükümet sistemini değiştirdiklerinin altını çizerek, “Efendim rejim değişiyor diyor, sen ne anlarsın rejimden, rejim 1923’te Kurtuluş Savaşı yaptı ecdadımız o iş bitti. Bugün demokrasimiz dünyanın standartlarının üzerine çıktı. Biz hükümet değişikliği yapıyoruz, yönetim sisteminde bir değişikliğe gidiyoruz. Neden giriyoruz durup dururken mi gidiyoruz. 2007 yılında AK Parti’nin cumhurbaşkanı seçmesine izin vermediler. AK Parti ne yaptı, millete gitti ve millet kararını vererek 2014 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı yaptı. Artık seçilmiş cumhurbaşkanı var. Yüzde 50 üzerinde oy almış ama siyasi sorumluluğu yok, cezai sorumluluğu yok. Yeni sistem hem yetki veriyor hem sorumluluk veriyor. Cumhurbaşkanını mevcut sistemle yargılama yok ama bizim getirdiğimiz bu sistemle cumhurbaşkanı yaptığı işlerden sorumlu. Mevcut sistemde sadece vatana ihanetten hakkında soruşturma başlatılıyor. Ama bu değişiklikle cumhurbaşkanı her konuda suçlanma, suç isnad edilebilir, hakkında suç duyurusunda bulunabilir. Bunu bile çarpıtmaya çalışıyorlar. Tabi bu konuları siz kapı kapı dolaşarak sıkılmadık el bırakmayacaksınız ve anlatacaksınız. Her tarafı dolaşacağız ve anlatacağız bunların ortaya koyduğu bilgi kirliliğini ortadan kaldıracağız. Ama bizim milletimiz basiretlidir Elazığ insanı basiretlidir. Elazığ Türkiye’nin teminatıdır. Birliğinin beraberliğinin teminatıdır. Bu partiyi birlikte kurduk bugünde ülkemizi daha fazla büyütmek zaman kayıplarını ortadan kaldırmak ve Türkiye’nin kalkınma hamlesini 2023 yılına giderken bu değişikliği yapmak istiyoruz. Bu değişimi gençlerimiz için, torunlarımız için, gelecek nesillerimiz için yapıyoruz. Kafamızda başka bir plan yok. Milletimizden saklayacak, gizleyeceğimiz hiçbir şey yok. Attığımız her adımın hesabını vereceğiz. Ne yaptıysak milletimiz için yapıyoruz. Daha kalkınmış bir Türkiye için yeni bir karara imza atacağız. Bize yakışan ülkemizin menfaatine olan neyse onu gerçekleştirmektir. Milletin basiretiyle doğruyu bulacağından hiç şüphemiz yok. Bu değişimi herkese anlatacağız. Türkiye’yi seven herkesin görevi budur. 16 Nisan’da inşallah bir kez daha başaracağız. Gün birlik beraberlik günüdür. Son söz milletindir, son karar milletindir. Türkiye kazanacak, millet kazanacak, durmak yok, yola devam” diye konuştu.
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da programda birer konuşma yaparak bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Programa Nabi Avcı, Taner Yıldız, Ak parti Elazığ milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve partililer katıldı.

Yorumlar (0)
34°
az bulutlu
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:42
Güneş 05:20
Öğle 12:34
İkindi 16:25
Akşam 19:39
Yatsı 21:10
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@