Çiftçilere Uyarı!

2015 Yılı tarımsal desteklemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin çiftçi kayıt sistemi güncellemelerini yapmaları gerekiyor.

Çiftçilere Uyarı!

2015 Yılı Tarımsal Desteklemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemelerini yapmaları gerekiyor.

Çiftçi Kayıt Sistemi hükümleri doğrultusunda 2015 Yılı Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi, Yem Bitkileri Destekleme Ödemesi, Hububat-Baklagil Fark Ödemesi gibi desteklerden faydalanmak isteyen çiftçilerin 2015 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemelerini 31 Aralık Çarşamba gününe kadar İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine yapmaları gerekiyor.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Güncelleme işlemlerinde çiftçilerimizin Çiftçi Kayıt Sistemine kaydettirecekleri parsellerinin üretim bilgilerini doğru olarak doldurmaları ve müracaat dosyalarını tam ve eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekmektedir. Çiftçi Kayıt Sistemi müracaatlarından sonra 2015 yılında yayımlanacak olan Tebliğ ve Genelgeler kapsamında çiftçilerimiz yararlanmak istedikleri destekleme ödemesi için (Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi, Yem Bitkileri Destekleme Ödemesi, Hububat-Baklagil Fark Ödemesi Desteği v.s) İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte müracaat etmeleri gereklidir."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER